první velká likérka stojí

Becherovka zastavila výrobu, nechce plnit sklady

Becherkovka
Zdroj: Mediafax
(ilustrační foto)

Karlovarská Becherovka zastavila na dva dny výrobu. Kvůli vládou vyhlášené prohibici přichází denně o miliony korun.

První velká likérka zastavila dočasně svou výrobu. Informaci potvrdila tisková mluvčí společnosti Jan Becher – Karlovarská Becherovka Petra Nosková.
 

Firma momentálně nemá kvůli v Česku vyhlášené prohibici dostatečný odbyt. Další komplikací je embargo, které na dovoz českého tvrdého alkoholu vyhlásilo Polsko a nejnověji i Slovensko.
 

Likérka zastavila výrobu zatím jen na dva dny. Doma tak zůstalo asi patnáct zaměstnanců z výroby. Jejich mezd se však problém nedotkne. Zaměstnavatel jim stále hradí platy v plné výši. Dočasné opatření se však může prodloužit, pokud by se k zákazu dovozu destilátů z Česka připojily další země. Export totiž tvoří až 40 procent z prodeje.
 

 

Podle vedení společnosti přichází likérka kvůli prohibici denně o několik milionů korun. Čelit tomuto problému chce výrobou nízkoprocentního alkoholu, na který se zákaz nevztahuje. "Chceme dát do výroby slabší likér. Určitě to nebude Becherovka Originál, ta je jen jedna, ale můžu říci, že se bude jednat o bylinný likér, chuťově podobný, jen slabší, s nižším objemem alkoholu," uvedl pro server iHned výrobní ředitel Vladimír Darebník.
 

Kvůli stále rostoucímu počtu otrávených metylalkoholem vyhlásila vláda v pátek prohibici. V Česku se nesmí prodávat alkohol s obsahem alkoholu od 20 procent.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

gar tn.cz / muf