Benzín je rekordně drahý. Nafta nepatrně zlevnila

tankování
Zdroj: oficiální zdroj
ilustrační foto

Ceny pohonných hmot se za poslední týden opět pohnuly. Natural 95 opět posunul rekordní cenu, nafta naopak trochu zlevnila.

Benzin Natural 95 zdražil v průměru o 34 haléřů na 37,60 Kč/l a posunul tak rekordní cenu znovu výše, nafta naopak zlevnila o dva haléře na 36,82 Kč/l. Vyplývá to z úterních údajů společnosti CCS.
 

Natural 95 je o 1,07 Kč dražší než před měsícem, diesel je v meziměsíčním srovnání dražší o 20 haléřů. V porovnání se stejným obdobím loňského roku je nejprodávanější druh benzinu dražší o 2,91 Kč, nafta o 2,63 Kč.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Benzín stále zdražuje! Rady, JAK UŠETŘIT NA CESTÁCH

 

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic.
 

Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

cob tn.cz / Mediafax