Bernard připravuje pravé ovocné pivo!

Stanislav Bernard
Zdroj: Oficiální zdroj

Na tiskové konferenci pivovaru Bernard oznámil spolumajitel Stanislav Bernard, že během několika měsíců přijde na trh s novým výrobkem – alkoholickým ovocným pivem.

V současné době je pivovar Bernard spojovaný s ovocnými nealkoholickými nápoji na pivním základu, které jsou souhrnně označovány Bernard s čistou hlavou. Alkoholické produkty má pivovar zatím jen klasického typu. Novým ovocným pivem se tak humpolecký podnik zařadí do velmi úzké skupiny českých pivovarů, které nabízejí piva s ovocnou příchutí, jako je například pivovar Opat v Olivětíně.


Rok 2010: úspěch


Ačkoli je na trhu s pivem dost znatelný pokles, pivovaru Bernard se v minulém roce dařilo. A to tak, že dokázal z nižšího obratu, který klesl u 28 milionů korun na 421,5 milionů korun dokázal zvednou čistý zisk o 23,6 procent. Stejně tak rostla i ziskovost na 12,4 %. Je to dáno především úsporami, které pivovar v minulých letech zavedl.

 


Zlepšení zisku v době celkového poklesu českého pivovarnického trhu bylo především výsledkem snahy pivovaru o nabídku chuťové zajímavých a inovativních piv či nealkoholických nápojů. Potěšující je i export, který vzrostl za poslední tři roky o 70 procent. Podíl na výstavu v roce 2010 činil 15 procent.


„Zákazník začal více vnímat chuťovou originalitu a pestrost, přestává ho zajímat unifikovaný nápoj,“ vysvětluje úspěch pivovaru Stanislav Bernard. Objem nealkoholického piva a osvěžujících nápojů na bázi piva Bernard s čistou hlavou Švestka a Višeň za uplynulý rok vzrostl téměř na třináct procent celkového výstavu rodinného pivovaru. „Jsou to zcela nové druhy nápojů. Těší nás, jakou oblibu si získávají Bernard s čistou hlavou Švestka a Višeň, a to často i mezi ortodoxními „pivaři“,“ dodává s úsměvem Bernard. V nealko pivech je pivovar na čtvrtém místě mezi českými výrobci.

TN.cz