Češi chtějí firemní školky a daňové zvýhodnění pro jejich provozovatele, ukázal průzkum

Lvíčata - první univerzitní školka u nás
Zdroj: Mediafax
Lvíčata - první univerzitní školka u nás

Zájem o takzvané firemní školky se stejnými pravidly jako mají školky veřejné a daňové odpisy pro jejich provozovatele si přeje většina české populace.

Ukázal to průzkum společnosti SANEP, jehož výsledky byly v neděli zveřejněny.

Firemní školní zařízení pro děti mladší tří let by mělo existovat dle názoru 64,8 procenta dotázaných. Daňové zvýhodnění pro jejich provozovatele by si přálo 73,7 procenta lidí.

Zhruba čtvrtina lidí uvedla, že by firemní školku využila (26,1 procenta), pokud by se nacházela v místě jejich pracoviště. Stejná část populace (25,9 procenta) by dala přednost firemní školce před jiným typem zařízení, pokud by více vyhovovala jejich pracovní době.

Za lepší školku si Češi klidně připlatí. Pokud firemní zařízení nabídne lepší služby, je 14,8 procenta lidí ochotných vytáhnout z peněženky více peněz, než v případě školky veřejné.

Zároveň většina lidí (57 procent) si myslí, že by ve firemních školkách neměl panovat mírnější režim než ve veřejných zařízeních. Naopak 31,5 procenta by přivítalo volnější provozní a personální pravidla.

Do firemních školek by lidé (44,1 procenta) rádi umísťovali děti od dvou let věku. Stejná část populace je přesvědčena, že firemní školky by měly přijímat tříleté děti. Téměř desetina dotázaných (9,9 procenta) by firemní školky zpřístupnila jednoročním ratolestem a dvě procenta respondentů dokonce půlročním.

Mediafax