POPLATKOŽROUTI! 1156 Kč za vteřinu zaplatí Češi bankám na poplatcích

Poplatkožrout
Zdroj: Oficiální zdroj
Češi na bankovních poplatcích loni bankám zaplatili 36,441 miliardy korun (ilustrační foto)

Češi na bankovních poplatcích loni bankám zaplatili 36,441 miliardy korun, což je 1156 korun každou sekundu, letošní výdaje za poplatky mohou on-line zkontrolovat na serveru Bankovnipoplatky.com. Server o tom informoval v pondělí.

Server navíc spustil on-line kalkulačku, ve které se může každý podívat, kolik od začátku roku vybraly české banky za poplatky. Počítadlo čistých výnosů z bankovních poplatků a provizí, které klienti k danému okamžiku zaplatili od začátku roku, vévodí obrazovce domovské stránky serveru.
 


 

"Poplatky se v korunách načítají po vteřině. Na kalkulátoru je jedinečné i to, že se zde zobrazují nejen poplatky zaplacené ve všech bankách v České republice, ale i v osmi jednotlivých bankách, které jsou z pohledu agregátního výběru bankovních poplatků nejaktivnější. Jsou to Česká spořitelna, ČSOB, GE Money Bank, Komerční banka, LBBW, Raiffeisen Bank, UniCredit Bank a Volksbank," uvedl hlavní analytik serveru Aleš Rod.
 

ČTĚTE TAKÉ:

BANKOVNÍ POPLATKY: Kolik v průměru zaplatil klient každé naší banky
 

Při výpočtech vteřinových čistých výnosů z bankovních poplatků a provizí server vycházel z dat z roku 2009, která nalezl ve výročních zprávách jednotlivých bank, respektive ve výkazu zisku/ztráty tuzemského bankovního sektoru za rok 2009, který eviduje Česká národní banka.
 

"Vzhledem k tomu, že výběr čistých bankovních poplatků a provizí (část neúrokových výnosů) v tuzemském bankovním sektoru dlouhodobě roste a i letošní čtvrtletní výsledky bank dokládají spíše rostoucí či stagnující trend, lze hodnoty na počítadle vnímat jako dolní hranici, tedy minimální hodnotu zaplacených poplatků," vysvětlil způsob výpočtu Rod.
 


 

tn.cz / Mediafax