Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

O pětinu více než loni

Češi v předvánočních nákupech trhali rekordy. Na internetu utratili 18 miliard!

Nákup na internetu
Zdroj: isifa.com
Ilustrační foto

Češi si čím dál více oblíbili nakupování po internetu. Dokazují to i letošní vánoční nákupy, Češi totiž na internetu od října do konce prosince utratili neuvěřitelných 18 miliard korun!

Stále více lidí sází na nakupování přes internet a dokazují to i čísla. Češi trhali rekordy, protože na internetu utratili o pětinu více peněz než před rokem, letos přes počítač (nebo mobil) nakoupili zboží za 18 miliard korun. Informuje o tom pondělní Právo, které vychází ze statistik Asociace portálů hromadného nakupování.
 

Podle zástupce sdružení Davida Antiće největší prodejní portály měly nejvyšší tržby v historii. Pozadu nezůstaly ale ani slevové portály. Na nich Češi v posledním čtvrtletí roku utratili přibližně miliardu korun.
 

Slevových portálu je v Česku okolo 120, tržby vyšší než milion dosahuje jen asi 25 z nich. Tržby přes 10 milionů korun pak má podle odhadů maximálně pět z nich. Díky vysoké konkurenci se očekává, že počet portálů bude příští rok klesat.
 

Nakupování na internetu je v Česku podle výzkumu webového srovnávače Heureka.cz nedílnou součástí příprav na Vánoce. Alespoň nějaký dárek přes internet letos koupilo 96 procent Čechů.
 


Zatímco v loňském roce lidé nakupovali většinu dárků v kamenných obchodech a na internetu dokoupili pouze něco, v letošním roce budou spíše využívat internet a do klasických obchodů se vydají jen v některých případech.

tn.cz / hmr