Česká spořitelna dál bohatne. Zisk jí vzrostl na 3,8 miliardy korun!

Ilustrační foto-5
Zdroj: Jindřich Kodíček

Konsolidovaný čistý zisk (IFRS) České spořitelny za první čtvrtletí letošního roku meziročně vzrostl o 20,7 % na 3,8 miliardy korun, provozní zisk zůstal na úrovni kolem 6,6 miliardy korun. Ve čtvrtek o tom informovalo tiskové centrum České spořitelny.

Česká spořitelna vykázala ke konci března neauditovaný konsolidovaný čistý zisk počítaný podle mezinárodních standardů pro finanční výkaznictví ve výši 3,80 miliardy korun. V meziročním srovnání jde o nárůst o 20,7 % z 3,15 miliardy. Provozní zisk činil v prvním letošním čtvrtletí 6,64 miliardy korun proti loňským 6,67 miliardy.

 
"Česká ekonomika roste již šest čtvrtletí po sobě, spotřeba i nezaměstnanost se vyvíjejí příznivě. Tento pozitivní trend vnímáme i my, a to jak ve snížení růstu tvorby opravných položek, tak i v dalším růstu klientských operací a v přílivu vkladů. Důvěra domácností v pozitivní vývoj se pomalu vrací, zatímco důvěra firem se již v předchozím období dostala na před-krizovou úroveň," uvedl Pavel Kysilka, předseda představenstva a generální ředitel České spořitelny.

 

Mediafax