Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Další zdražování

České dráhy opět zdražují! Připlatíme si už od prosince

České dráhy
Zdroj: Mediafax
České dráhy opět zdraží...

České dráhy řeší narůstající konkurenci dalším zdražováním. Jízdné od 9. prosince zvednou v průměru o 2,5 procenta. Zároveń tímto dnem začne platit nový jízdní řád.

Pro cestující ale změna jízdního řádu nebude znamenat žádnou radikální změnu, uvedl v pondělí ředitel společnosti pro marketing a produkty Miroslav Šebeňa.
 

Zato si ale za jízdu vlakem připlatíme. "Při jízdě v délce 20 kilometrů se cena zvedne z 34 na 35 korun," vypočítal Šebeňa. Cena vzroste pouze u jízdenek vycházejících z kilometrického tarifu, předplacených jízdenek se nedotkne.
 

"České dráhy až do startu platnosti nového řádu budou jízdné prodávat za staré ceny, a takové jízdenky lze koupit až na dva měsíce dopředu," doplnil mluvčí společnosti Petr Šťáhlavský.
 

Zákazníky společnosti čekají také nové názvy slevových produktů. "Neměníme jejich rozsah, změníme opravdu pouze jejich názvy. Například jízdenka SONE + ponese nově název Skupinová víkendová jízdenka, podobně ČD Net se nově bude jmenovat Celodenní jízdenka. Reagujeme tak na přání zákazníků, aby sleva popisovala už v názvu svůj účel a využití," popsal Šebeňa. Na pokladnách se budou uvádět staré i nové názvy, slíbil.

 

 

Co se týče změn jízdních řádů, pro celostátní dopravu počítají České dráhy například s častějším zajížděním pendolin na západ Čech, tedy do Plzně a Františkových Lázní. Spojení mezi Prahou a Plzní by se mělo zrychlit přibližně o osm minut. Tato změna nastane od března. Dráhy také chystají navýšení počtu D1 Expresů mezi Prahou a Brnem, vlaky tudy pojedou třikrát denně a rychleji než nyní.
 

Firma chce nadále zlepšovat komfort ve svých vlacích. "Jsme si vědomi toho, že je to problematická oblast," podotkl Šebeňa.
 

Mezi nejzásadnější změny v mezinárodní dopravě potom České dráhy řadí rozšíření dopravy do Varšavy, Vídně, Bratislavy a Budapešti a navýšení počtu vlaků do Mnichova, ty pojedou každé čtyři hodiny.

hel tn.cz / Mediafax