Čeští hackeři zaútočili na web Protipirátské unie

Hacker
Zdroj: Oficiální zdroj
Hacker

Čeští a slovenští hackeři hlásící se ke skupině Anonymous v pondělí v 18 hodin zaútočili na web České protipirátské unie (ČPU). Piráti tím reagují na podporu, kterou ČPU vyjádřila úřadům při odpojení služby MegaUpload.

"Dnešní den se bude konat operace #OpCPU. Dnešní den je dnem, kdy ukážeme naši sílu. Očekávejte nás," varovali ještě před útokem hackeři.
 

Do něj se mělo zapojit několik stovek počítačů.
 

Web ČPU je od 18. hodiny nedostupný.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Počítačový útok pokračuje, hackeři napadli Sarkozyho web
 

ČPU se na předem oznámený útok prý nijak speciálně nepřipravila. "Česká protipirátská unie zaznamenala pokusy o přetížení webové stránky www.cpufilm.cz již v neděli odpoledne a je si vědoma i útoku ohlášeného na dnešní den. Přijali jsme proto běžná bezpečnostní opatření, nicméně prioritní pro nás zůstává naše běžná činnost, tj. mimo jiné vyhledávání a mazání nelegálních kopií filmů na internetu a shromažďování důkazů proti pachatelům trestných činů, kterou ohlášený útok, ať již bude či nebude úspěšný, nijak neomezí. Návštěvnost webových stránek ČPU se, pravděpodobně díky ohlášenému útoku, zmnohonásobila, za což návštěvníkům děkujeme. V případě krátkodobého výpadku dostupnosti, ke kterému může dojít, se návštěvníkům našich stránek omlouváme," stálo na webu ČPU před útokem.
 

Pondělním útokem se také česká komunita hackerů připojila k celosvětovým aktivitám Anonymous. Ti v reakci na stíhání provozovatelů serveru Megauploads.com a zastavení služby vyřadili dočasně z provozu mimo jiné webové stránky ministerstva spravedlnosti, FBI, Americké asociace nahrávacího průmyslu (RIAA) či francouzského prezidenta.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

krt tn.cz / Mediafax