Cestovky spouští sezonu super levných dovolených

Dovolená v září může vyjít výrazně levněji. Cestovky prodávají zájezdy o 30 až 60 procent levněji než v letní sezoně.

Kdo si přes léto nestihl vybrat dovolenou, nemusí věšet hlavu. Nabídek, kam vyrazit, je stále dost a navíc za velmi nízké ceny. Právě teď totiž cestovní kanceláře spouští sezonu super levných dovolených.

 

Do Dominikánské republiky za necelé tři tisíce korun nebo třeba výlet do Ameriky za čtyři a půl tisíce. S takovými nabídkami se teď na internetu roztrhl pytel. A se stejnými cenovými hity přicházejí i cestovní kanceláře.

 

"Koncem srpna skončila sezona dovolených. Proto od září zásadně klesají ceny leteckých zájezdů,“ vysvětlil mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura.

 

Třeba osmidenní pobyt v Tunisku s polopenzí vyjde v září na necelých osm tisíc korun. Evropské destinace jsou ještě výhodnější. Týden na Mallorce je k dostání už za čtyři tisíce.

 

"Pokles ceny zájezdů je v porovnání s létem přibližně o 30 procent,“ řekl Oklamura. U některých cestovních kanceláří ale najdeme slevy i přes 60 procent.

 

V létě Češi vyráželi nejčastěji  do Chorvatska, na Slovensko a do Itálie. Oproti minulému roku ale do Chorvatska zavítalo o deset procent Čechů méně, tedy asi 700 tisíc. U leteckých zájezdů vedlo Řecko.

Snídaně s Novou, bit TN.cz