ČEZ prodá Energetickému a průmyslovému holdingu elektrárnu Chvaletice

Energetický gigant ČEZ prodá Energetickému a průmyslovému holdingu elektrárnu Chvaletice, výměnou za to získá rozvody tepla v aglomeraci Most a Litvínov. ČEZ o tom informoval ve středu.

Výměnný obchod umožní trojstranná dohoda se společnostmi Dalkia a EPH, kterou pokračuje restrukturalizace portfolia zdrojů ČEZu v České republice.
 

"Tento krok umožní společnosti ČEZ zvýšit efektivnost výroby v jeho severočeských elektrárnách současnou výrobou tepla a elektřiny a současně snížit měrné emise skleníkových plynů,“ uvedl mluvčí ČEZu Ladislav Kříz.
 

PSALI JSME:

ČEZu se daří hůř. Přesto získal 11,45 miliard!
 

"Současně se EPH a Dalkia ČR dohodly, že EPH získá pět procent akcií a opci na dokoupení dalších pěti procent akcií společnosti Dalkia ČR. Konkrétní finanční objem transakcí bude určen jednáním na základě due diligence a odborných posudků,“ dodal mluvčí ČEZu.
 

Součástí trojstranné dohody jsou i kroky k úsilí ČEZ získat po dohodě s ostatními akcionáři Pražské teplárenské její dceřinou společnost Energotrans, která provozuje stávající uhelnou elektrárnu v Mělníku dodávající teplo do Prahy. "To je totiž podmínkou dalšího rozvoje areálu v Mělníku, kde jsou dnes zastaralé dvě elektrárny ČEZ a jedna Energotransu. Plánovaná výstavba moderní kogenerační paroplynové elektrárny v Mělníku zajistí Praze moderní a čistý zdroj tepla bez nutnosti investic z veřejných prostředků,“ uzavřel Kříž.

tn.cz / Mediafax