ČEZ už nebude dodávat nezaměstnaným elektřinu zadarmo

Energetický gigant ČEZ přestal s novým rokem rozdávat elektřinu nezaměstnaným.

Lidé, kteří přišli o práci po loňském březnu, nemuseli tři měsíce platit účty za elektrickou energii. Zájem o mimořádnou akci ČEZu byl obrovský. Rodiny ušetřily téměř 100 milionů korun.

 

Každý, kdo chtěl ušetřit, musel splnit tři zásadní podmínky. Být registrovaný na úřadu práce, být předtím alespoň 6 měsíců v zaměstnání a v rozmezí jednoho roku nebýt odpojený kvůli dluhům od elektřiny. Více si o akci přečtěte tady.

 

Takzvané pojištění proti ztrátě zaměstnání si každý měsíc uzavřelo kolem dvou tisíc lidí a ČEZ jim dohromady daroval 23 milionů kilowatthodin proudu.

 

"Celkově nás o toto pojištění požádalo zhruba 20 tisíc klientů. Rodiny tak ušetřily kolem 100 milionů korun. Žádná jiná firma se k nám nepřipojila,“ říká mluvčí ČEZu Ladislav Kříž.

 

Od Nového roku ale ČEZ tento program zastavil. Kdo ale dostal výpověď ještě loni, může do konce ledna podat poslední žádost.

 

"Je to výhodné, každá koruna se v mé situaci hodí. Když jste bez práce, tak vás potěší každá takováhle úleva,“ raduje se paní Tvrzníková, která nedávno přišla o práci.

 

Kdo ale přichází na úřad práce s lednovou výpovědí až teď, má smůlu. Úlevu už totiž nedostane. "Každý projekt má svá omezení, my jsme rádi, že jsme mohli našim zákazníkům přispět,“ dodává Kříž.

 

S novým rokem skončila i výhoda pro firmy, které měly o třicet dní delší čas na splacení faktur za elektřinu. Této nabídky využilo přes 3 tisíce společností. Teď už se k nim žádná přidat nemůže.

vrl s přispěním Davida Vaníčka TN.cz