Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.6. 2008 13:17

Nová Škoda Superb od pátku na prodej!

Zdroj: TN.cz

Už za dva dny v pátek 20. června uvede mladoboleslavská automobilka do prodeje nový superb.

Prodejci už začínají nabírat první objednávky. Dodací lhůta na nový vůz je čtyři až osm týdnů. Základní verze bude stát bez stovky 600 tisíc. Škodovka musela model zlevnit o 20 tisíc - více ZDE.


"Zájem o něj každopádně je, dokonce bych řekl, že je větší než byl o novou fabii nebo třeba roomstera," řekl Jiří Forst z mladoboleslavského autosalonu Laureta Auto.


„Určitě se bude prodávat," dodal Forst. U okolních autosalónů je zájem menší.


114

GALERIE Škoda Superb

Škoda Superb

Velká karoserie vypadá dynamicky jen z některých úhlů. Jinak je to kolos.

Hodnocení:


Šestiválec až na podzim


Do prodeje se dostanou najednou všechny motorizace superbu kromě šestiválce o objemu 3,6 litru a výkonu 191 kW, který by měl konkurovat vozům, jako jsou Ford Mondeo, VW Passat, Mercedes E nebo Audi A6. "Počítáme s tím, že tuto verzi začneme prodávat na podzim," podotkl mluvčí Škody Evžen Krauskopf.


Za ekologickou verzi vozu z řady Greenline zákazníci zaplatí 684 900 korun.


V prodeji dva tisíce vozů


Automobilka plánuje, že na český trh letos dodá dvě tisícovky superbů, v příštích letech by chtěla jejich počet zdvojnásobit. "Bude samozřejmě záležet na tom, jak bude vůz na českém trhu přijat," uvedl Krauskopf.


Nový superb, který je již běžně k vidění na silnicích v okolí Mladé Boleslavi, je opatřen náhonem všech čtyř kol, který dosud firma montovala jen do menší oktávie. Proti předchozí generaci je delší a širší.


Starý superb, jehož se prodalo od zavedení na trh zhruba 130 000 kusů, se přestal definitivně vyrábět v březnu. Všechny linky přešly na výrobu nového modelu. Automobilka prodávala zhruba 20 000 kusů staré verze ročně.

jzl ČTK