Chraňte děti! Tyto kojenecké lahve jsou NEBEZPEČNÉ!

V Česku se objevily další dvě nebezpečné kojenecké lahve, obsahující bisfenol A. Agenturu Mediafax o tom ve středu informoval hlavní hygienik Michael Vít s tím, že jde jednak o láhev Suavinex a jednak o italský výrobek s názvem Chicco.

V případě Suavinexu se jedná se o kojeneckou láhev z průsvitného plastu (polykarbonátu) s průhledným víčkem, bílou přírubou a silikonovým dudlíkem. Na lahvi je vyznačen materiál (sedmička v trojúhelníku a zkratka PC – tedy polykarbonát), v zadní části lahve je vodoznak (odměrka) a nápis Suavinex ®. Láhev je dekorovaná květinovými vzory v kombinaci modré, šedé a bílé barvy.
 

Uvnitř lahve je vložený příbalový leták. Na dně je přilepena etiketa s uvedením čárového kódu, symbolem výrobku určeného pro styk s potravinami (vidlička a pohárek), číslo šarže (batch 7246), název výrobku (basic bottle 150 ml) a další údaje.
 

Tuto láhev kontroloři našli v jilemnické prodejně Meďulka, jejím distributorem je společnost Baby Group s.r.o. z Holešova.
 

ČTĚTE TAKÉ:

POZOR NA NEBEZPEČNOU KOJENECKOU LÁHEV! Může způsobit i RAKOVINU!
 

I láhev značky Chicco je průhledná. Na jejím dně je vylisované označení materiálu (sedmička v trojúhelníku a zkratka PC – tedy polykarbonát) a označení země původu (Made in Italy). V zadní části lahve se nachází vodoznak (odměrka). Láhev zdobí růžové kačenky a nápis "Chicco".
 

Výrobek se prodává zabalený do kartonové skládačky s vyobrazením kojenecké lahve, nápisem "Chicco", určením věku dítěte (0m+), uvedením objemu láhve (250 ml; 9 oz), názvem výrobku Bibe Fácil a dalšími texty v italštině. Na zadní straně skládačky je uvedený český název výrobku a pokyny k používání.
 


 

Tento kus našla kontrola u říčanské prodejkyně Lucie Kuchařové. Distributorem pro český trh je pražská společnost Piccolo, s. r. o.
 

Bisfenol A je nebezpečný kvůli tomu, že působí biochemické změny v mozku, vyšší náchylnost k rakovině prsu, ale i sníženou imunitu.

krt tn.cz / Mediafax