Další stížnost na cestovku: nezpalatila prý za hotel v Dubaji

Jumeirah Beach Hotel
Zdroj: oficiální zdroj
V tomto hotelu musel podruhé klient CK Cool Travel zaplatit znovu svůj pobyt.

Česká cestovní kancelář Cool Travel čelí nařčení, že dluží peníze a neplatí to, co má. Informaci přinesl Mediafax.

Přesně v polovině léta přichází špatná zpráva o další cestovní kanceláři.


Agentura Mediafax v sobotu přinesla zprávu, podle níž jí sdělil jeden z klientů cestovní kanceláře Cool Travel, že si musel znovu zaplatit pobyt v dubajském hotelu Jumeirah Beach. Kreditní karta cestovní kanceláře totiž podle jeho informací nebyla krytá.


Podívejte se na fotky hotelu Jumeirah Beach


GALERIE: Jumeirah Beach Hotel

1
/
6
Zdroj: oficiální zdroj
Jumeirah Beach Hotel


"Ve středu jsem musel v hotelu odevzdat kreditní kartu, jinak bych spal na ulici. V sobotu před druhou hodinou odpoledne jsem dostal informaci, že Cool Travel za mě zaplatila jen část peněz. Teď čekám, jak to celé dopadne a jestli budu muset za část dovolené po druhé financovat," řekl tn.cz v sobotu před druhou odpoledne František Hrdlička.


Jednatel Cool Travel Vlastimil Homola tvrdí: "Agentura, která prodala náš zájezd panu Hrdličkovi, nám poslala pozdě peníze. Nicméně v sobotu ráno si už platbu v dubajském hotelu vybrali. Další naši klienti žádné finanční problémy s pobytem neřeší," řekl tn.cz Homola.


A dále pokračoval: "František Hrdlička byl pouze upozorněn, že pokud peníze do jeho odletu nepřijdou, bude muset pobyt zaplatit. To se ale nestalo a klient nic nehradil," doplnil Homola.


Hotely pro Cool Travel v Dubaji zajišťují tři incomingové agentury. Jednou z nich je i agentura Desert Adventures Tourism, která vyřizovala pobyt Hrdličkovi.


"O problému víme, cestovní kancelář Cool Travel nám bohužel nezaplatila a dluží nám přes 16 tisíc dolarů," komentoval situaci ředitel prodeje Desert Adventures Tourism Radek Strejček. Potvrdil, že s cestovní kanceláří Cool Travel mají problémy delší dobu.


"Posílají nám falešné a nekryté kreditní karty a zfalšovaná potvrzení o bankovních převodech," řekl Strejček s tím, že kancelář nedluží jen jim, ale dalším dvěma agenturám. "Dohromady tu dluží něco mezi 60 až 70 tisíci dolary," dodal.


Problém s cestovní kanceláří mělo podle Mediafaxu zatím asi jen pět klientů, incomingové agentury cestovní kanceláři již ale odmítají potvrzovat nové klienty.


S tímto tvrzením ale nesouhlasí Homola. "Další naši klienti v zahraničí žádné problémy neměli," řekl jednatel Cool Travel.


"I když cestovní kancelář peníze za hotel klientovi po příletu vrátí, tak porušila smlouvu a klient má právo na další odškodnění," řekl tn.cz mluvčí Asociace českých CK a agentur Tomio Okamura.


Cool Travel je mladá cestovní kancelář, která na poli outgoingu (výjezdové turistiky) působí teprve od loňského roku. Specializuje se právě na Spojené arabské emiráty, Srí Lanku a Maledivy. Pořádá ale také celou řadu eurovíkendů. Cool Travel je také velmi malá kancelář, podle Okamury mohla letos prodat necelou stovku zájezdů.


Na světe bude žebříček kvality CKPrvní zkrachovala Tomi Tour


17. červemce skončila cestovní kancelář Tomi Tour a nechala v zahraničí tisíce turistů. Více TADY. V noci na úterý přistalo na pražské Ruzyni poslední letadlo s Čechy, kteří uvízli díky krachu cestovní kanceláře v zahraničí, více ZDE.


Příběhy lidí, kteří s Tomi tour už neodjeli
Tomi Tour ještě minulý rok klientům prodala 50 tisíc zájezdů. O lety Čechu domů se nakonec postarala Union pojišťovna ve spolupráci s ČSA. Češi kvůli bankrotu uvízli hlavně v Turecku, Španělsku a Egyptě. Někteří lidé museli dokonce za služby v cizině zaplatit.


Čtěte také:


Klienti Tomi Tour dostanou slevu na zájezdy. Některé last minuty ale podraží


Klienti o krachu Tomi Tour nevědí. Přijeli na letiště. Další PŘÍBĚHY

 

Okamura ON-LINE: Tomi Tour hledal kupce. Bohužel se to nepovedlo

Mediafax