Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Další potravinová pohroma z Polska. Okurky a kysané zelí obsahovaly mravenčí kyselinu

Okurky a kysané zelí z Polska obsahovaly zakázanou kyselinu mravenčí. Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila velkoobchodu stažení výrobků z prodeje.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila společnosti MAKRO Cash & Carry ČR stažení dvou potravin – Kvašených okurek a kysaného zelí – obě obsahovaly zakázanou kyselinu mravenčí. O závadných potravinách informoval mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

 

V prvním případě šlo o výrobek Kvašené okurky v slano-kyselém nálevu 650 g, označené datem použitelnosti do 28. 5. 2012, země původu Polsko, výrobce: Przedsiebiorstwo Produkcyjno – Handlowe „JARYS“ Jan Micyk, Chodóv 27, 32-250 Charsznica, Polsko. V odebraném vzorku našli inspektoři 710 mg/kg kyseliny mravenčí.

 

 

Druhým závadným výrobkem je Kysané zelí ve slaném nálevu 1 kg, označené dobou použitelnosti do 30. 04. 2012, země původu Polsko, výrobce Przedsiebiorstwo Produkcyjno – Handlowe „JARYS“ Jan Micyk, Chodóv 27, 32-250 Charsznica, Polsko. Tento vzorek obsahoval 1780 mg/kg kyseliny.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Češi tvrdí: Naše potraviny jsou lepší než zahraniční

 

Kyselina mravenčí je konzervační látka, ale v potravinářství je zakázána. V současnosti se používá jako konzervant krmiv pro hospodářská zvířata.
 

muf tn.cz / Mediafax