Ministerstvo pozastavuje dotace na zateplení paneláků

panelák
Zdroj: TN.cz
Příjímání dalších žádostí pro panelové domy bude možné se začátkem nové stavební sezony v roce 2011

Od úterních 15.00 ministerstvo životního prostředí dočasně přeruší příjem žádostí o dotace na zateplení pro panelové domy v rámci programu Zelená úsporám, sdělila Eva Veverková z ministerstva. Příjem žádostí o podpory pro nepanelové bytové domy a rodinné domy pokračuje.

"Po 12 měsících přijímání žádostí se musí vyhodnotit dosavadní průběh programu a provést analýzu skutečně čerpatelných prostředků," řekla Veverková. Dodala, že se k tomuto rozhodnutí ministerstvo uchýlilo poté, co Státní fond životního prostředí ČR zaznamenal prudký nárůst nedostatků v projektové dokumentaci i samotné investiční připravenosti projektů.
 

Veverková upozornila, že výsledky analýzy budou zveřejněny na začátku příštího roku a budou podle ní podkladem pro další otevření programu.
 

PSALI JSME:

Peníze na zateplení chaty vám stát nedá
 

"Příjímání dalších žádostí pro panelové domy bude možné se začátkem nové stavební sezony v roce 2011," zdůraznila.
 

Program Zelená úsporám začal v dubnu loňského roku a byl určený výhradně pro vlastníky rodinných a vybraných bytových domů. Od pět měsíců později, tedy od 1. září loňského roku se otevřel také pro panelové domy. Program má podpořit úsporu energie a využití obnovitelných zdrojů energie v obytných domech.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

tn.cz / Mediafax