Dráhy nabízí žadatelům o kanadská víza levné jízdenky do Vídně

Kupé ve vlaku. Ilustrační foto
Zdroj: Jindřich Kodíček
Ilustrační foto

České dráhy rychle zareagovaly na to, že se víza do Kanady dají pořídit ve Vídni. Zavádějí speciální slevu.

Žadatelé o kanadská víza, kteří musí kvůli jejich vyřízení cestovat na zastupitelský úřad ve Vídni, budou moci od příštího týdne využít nové nabídky levnější zpáteční jízdenky Českých drah "eTiket VÍZA". O akční nabídce informovaly dráhy v pátek.


Zpáteční jízdenky Praha-Vídeň-Praha si mohou cestující objednávat od pondělí 3. srpna za 35 eur (cca 900 korun). Teď srovnatelná cesta bez slevy stojí přibližně dva tisíce plus poplatek za povinnou místenku. Sleva je tedy více než padesátiprocentní.


Pro víza do Vídně a zpět tak bude možné poprvé cestovat ve čtvrtek 6. srpna. Nabídka je určena výhradně pro žadatele o víza a její využití je podmíněno potvrzením ze strany kanadského velvyslanectví ve Vídni.


Lístek bude platit jen s razítkem


"Zareagovali jsme na náhlou potřebu mnoha občanů České republiky cestovat za účelem vyřízení kanadských víz z Prahy do Vídně a připravili jsme ve spolupráci s naším rakouským partnerem speciální nabídku. Ta žadatelům o víza cestu do Vídně výrazně zvýhodní a umožní jim pořídit si zpáteční jízdenku na jednodenní cestu pendolinem za přibližně 900 korun,“ řekl Antonín Blažek, náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu.


Cestující nastoupí ráno na vlak pendolino SC16 Antonín Dvořák s odjezdem z Prahy hl. n. v 5:57 (z Pardubic hl. n. v 6:59) a s příjezdem do Vídně v 10:02. Zpátky pak vyrazí stejný den vlakem SC15, který odjíždí ze stanice Wien Südbahnhof v 15:58 hodin a do Prahy přijíždí ve 20:01.


Cestující musí během vyřizování víz na kanadském velvyslanectví ve Vídni požádat o potvrzení jízdenky razítkem velvyslanectví s datem shodujícím se s datem jízdy vytištěným na jízdence.


"Žadatelé o vízum požádají o razítko na jízdenku ČD u recepční velvyslanectví, která od nich dopoledne převezme žádost o vízum. Cestujícím současně doporučujeme, aby si nechali potvrdit jízdenku již při podávání žádosti dopoledne, aby vízové oddělení vědělo, že tito žadatelé musí stihnout vlak s odjezdem v 15:58,“ upřesnil Michal Vlček, mluvčí kanadského velvyslanectví.


Razítko kanadského velvyslanectví na jízdence bude vedle standardních náležitostí ověřováno palubním personálem při zpáteční cestě – bez razítka nemůže být jízdenka uznána jako platná.


Jízdenky bude možné koupit zatím v období od 3. srpna. do 31. srpna. Na každý den bude k dispozici 20 zpátečních jízdenek eTiket VÍZA.


Prodej jízdenek bude probíhat výhradně na eShopu ČD nebo přes službu TeleTiket na telefonní lince kontaktního centra Českých drah 840 112 113.


Kanada obnovila víza pro české turisty letos 13. července. Pražský konzulát nemá oprávnění víza vydávat, proto si ti cestující, kteří chtějí do Kanady vycestovat co nejdříve, musí pro víza na konzulát ve Vídni.

tn.cz / Mediafax