Evropské fondy zafinancují v červnu na 674 nových projektů

Zelenou dostalo v červnu 674 nových projektů, které se budou financovat z evropských fondů. Částka vyčleněná na zaplacení těchto akcí dosáhne výše 17,9 miliardy korun, informovalo v úterý ministerstvo pro místní rozvoj (MMR).

V červnu také pokračoval pozitivní trend v proplácení, na účty projektů financovaných ze strukturálních fondů a Fondu soudržnosti doputovalo 7,5 miliardy korun, což představuje meziměsíční nárůst o 5,7 procenta.

 

Od začátku současného programovacího období v roce 2007 bylo podáno 37 960 žádostí o podporu v celkové výši 897,4 miliardy korun. Schváleno dosud bylo 15 859 projektů v celkové hodnotě 366,5 miliardy korun.

 

Objem podaných žádostí přesáhl o 13 procent celkovou částku přidělenou pro současné programovací období, které skončí v roce 2013.

 

"Zefektivnění čerpání z evropských fondů je jednou z mých priorit. Mým cílem je urychlit administrativu projektů a nastavit jednodušší implementační strukturu evropských fondů v novém programovacím období po roce 2013," uvedl ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský (VV).

Mediafax