Google vyhlásil válku facebooku! Chce mu přetáhnout uživatele!

Google VS. Facebook
Zdroj: TN.cz

Společnost Google se chystá projektem Google+ konkurovat sociální síti Facebook, která má přes 500 milionů uživatelů. Píše to ve středu webový portál stanice BBC.

Google+ umožní uživatelům stejně jako Facebook sdílet fotografie, zprávy a komentáře. S novou sociální sítí by měly být propojeny další služby Googlu, včetně map a obrázků. Výhodou Google+ by mělo jednoduché uspořádání kontaktů do skupin a zavedení videochatu.

Někteří odborníci však tvrdí, že Google jednoduše "reprodukuje funkce" Facebooku, kterému se snažil již několika projekty, jako jsou například Google Wave či Google Buzz, neúspěšně konkurovat.

ČTĚTE TAKÉ:
Izraelské rodiče nadchl Facebook, dceru pojmenovali po ikoně "Like"


Nyní však společnost Google doufá, že se díky projektu Google+ stane významným hráčem na poli sociálních sítí.

Současná zkušební verze Google+ bude přístupná zatím pouze několika málo vybraným uživatelům. Společnost ale věří, že v dohledné době bude mít miliony uživatelů, které jej budou denně využívat po celém světě.

"Nadešel čas, abychom se zapojili do sociálních sítí, jejichž podoba musí být přehodnocena," oznámil viceprezident společnosti Google pro softwarový vývoj Vic Gundotra. "Jiné sociální sítě znesnadňují sdílení v malých skupinách," upozornil Gundotra a právě na ně sází Google+.

ČTĚTE TAKÉ:
Facebook má letos vydělat 33 miliard korun


Odborníci však varují, že zavedení nové sociální sítě nebude jednoduché. "Lidé mají svoje sociální kroužky na Facebooku, nebudou mít důvod si vytvářet účty na nové síti," podotkla Debra Aho Williamsonová z marketingové společnosti eMarketer.

Mediafax