srovnání Koho zvolit?

Jací operátoři a jaké tarify jsou nejlevnější? VELKÝ PŘEHLED podle minut, SMS a dat

Tarify
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Tradiční mobilní operátoři pomalu ztrácejí, cenové nabídky totiž tlačí dolů především virtuální operátoři. Na trhu v současné době působí téměř čtyři desítky operátorů. Připravili jsme velký přehled nejlevnějších tarifů podle toho, kolik provoláte, pošlete SMS zpráv či kolik dat využíváte.

S virtuálními mobilními operátory se doslova roztrhl pytel, v Česku jich působí přes tři desítky. Jelikož se snaží nalákat co nejvíce zákazníků, šly s cenami výrazně pod nabídku tradičních operátorů - O2, T-Mobile a Vodafonu. Přední příčky při srovnání nejlevnějších tarifů obsazují především virtuální operátoři one mobile, fayn, Tesco Mobile či Žlutá simka.
 

V prvním srovnání jsme porovnali nabídky 36 operátorů v případě, že měsíčně provoláte maximálně 50 minut a pošlete 20 SMS zpráv. Vůbec nejlépe vychází ze srovnání Vodafone s In-kartou Tarif 2 za 88 Kč, hned za ním je Tesco Mobile, které jeden ze svých tarifů rovněž nabízí za cenu menší než 100 korun.
 


 

Ve druhém případě jsme srovnávali nabídku pro lidi, kteří měsíčně provolají 100 minut a pošlou 100 zpráv. Žebříčky nejlevnějších tarifů už zcela ovládli virtuální operátoři.
 


 

Také nejlevnějším tarifům s malým objemem dat (do 50 MB měsíčně) dominují virtuální operátoři. Podobné je to i v případě toho, že potřebujete měsíčně stáhnout maximálně 500 MB dat, i zde žádnou nabídku tradičního operátora nenajdeme. Přesto bychom, při kritériích 150 minut volání, 200 SMS zpráv a 500 MB dat měsíčně, mohli uvažovat o neomezeném tarifu. Nejlevnější neomezený tarif z tradičních operátorů nabízí Vodafone za 699 korun, nejlevnější nabídky (150 minut volání, 200 SMS a 500 MB dat měsíčně) virtuálních operátorů se pohybují mezi 600 až 700 korunami.
 


 


 

Neomezené tarify zatím virtuální operátoři příliš nenabízejí. Pokud hodně používáte internet v mobilu a za měsíc stáhnete 3 GB dat, tak můžete srovnat jen 5 nabídek. Výrazně levněji než konkurence vychází tarif od společnosti Dragon Internet za 747 Kč, o druhé místo se dělí Vodafone s T-Mobilem s variací neomezeného tarifu ze závazkem za 999 Kč.

 

 


 

Je možné, že v následujících dnech a týdnech cena volání ještě klesne. Na trh by totiž mohl vstoupit čtvrtý klasický operátor. V pondělí spustil Český telekomunikační úřad aukci kmitočtů pro rychlé mobilní sítě LTE a o vstup na trh kromě tří současných operátorů (O2, T-Mobile a Vodafone) usiluje i Sazka Communications a Revolution Mobile.

 

Info

Levnější můžete mít i energie nebo hypotéku. Ušetřit můžete až tisíce korun!

Kolik mohu ušetřit

 

ČTĚTE TAKÉ:

KDO NABÍZÍ NEJVÝHODNĚJŠÍ PŮJČKU?

UŠETŘETE NA ELEKTŘINĚ

VIDEO, KTERÉ MÁ 20 MILIONŮ ZHLÉDNUTÍ: Aneb, co se stane, když zapomenete mobil doma

Pohřben zaživa? Nešťastný mladík si volal záchranku z hrobu. Mobil mu zachránil život

tn.cz / hmr