Kanceláře Anděl City 11 už patří Invesco Real Estate

Peníze
Zdroj: oficiální zdroj
(ilustrační foto)

Invesco Real Estate (IRE) pro svého klienta dokončila akvizici kancelářského projektu Anděl City 11 v Praze. Společnost o tom informovala v pondělí.

Budova nabízí více než 4200 metrů čtverečních kancelářských ploch a je plně pronajata společnostem jako jsou Maersk, UBS, Boston Scientific či dalším.


"Jsme potěšeni, že jsme mohli dokončit akvizici tohoto projektu a to nejen z důvodu, že budova splňuje vysokou kvalitu a flexibilitu kancelářských prostor, je situovaná ve velmi prestižní části Prahy, ale zejména proto, že toto je první transakce v Praze pro nově vytvořený fond, který bude nadále investovat do institucionálních produktů v Praze a Varšavě," uvedl Tomáš Pícha, ředitel transakcí pro střední a východní Evropu.


"Jsme velice potěšeni, že došlo k dokončení transakce se společností Invesco Real Estate. Je to pozitivní signál pro ostatní investory, že dochází k vylepšování sentimentu na českém investičním trhu," doplnila Margund Schuh, generální ředitelka společnosti UBM-Bohemia. "Prodej jednotlivých budov v rámci našeho multifunkčního celku jako je Anděl City, patří do naší dlouhodobé korporátní strategie. V České republice plánujeme akvizice nových projektů," dodala.


UBM Realitätenentwicklung AG je známá svou konzervativní a dlouhodobě zaměřenou obchodní politikou – zisk je názor, avšak peníze jsou skutečnost. Rakouská společnost UBM, založená 1873, staví, pronajímá a prodává nemovitosti po celé Evropě. Své pobočky má v Bulharsku, Chorvatsku, České republice, Francii, Maďarsku, Nizozemí, Polsku, Rumunsku, Rusku, Slovensku, Švýcarsku a na Ukrajině.


Invesco Real Estate je jedním z největších globálních fond manažerů a správců aktiv pro institucionální investory a momentálně spravuje evropské nemovitosti v hodnotě 3,7 mld. euro (89,5 mld. Kč). IRE vlastní a spravuje několik institucionálních budov v České republice, mezi nimiž jsou Slovanský Dům v Praze 1, BB Centrum Alfa v Praze 4, Shopping Centrum Varyada v Karlových Varech či další.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax