Kellner chce koupit polskou banku Meritum

Společnost Home Credit ze skupiny PPF českého miliardáře Petra Kellnera má zájem o prodávanou polskou banku a úvěrovou společnost Meritum Bank. Píše to v pondělí polský ekonomický deník Puls Biznesu.

Deník připomíná, že Home Credit už poskytuje půjčky a spotřebitelské úvěry v Rusku, v Kazachstánu, v Bělorusku a na Ukrajině a polský trh by byl vhodným doplňkem.

 

Meritum je banka se sídlem v Gdaňsku, která na polském trhu působí již od roku 1990. Zaměřuje se na malé a střední podniky. Druhým důležitým pilířem strategie banky je vývoj produktů s oblasti spotřebitelského financování.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kellner už prý není nejbohatší. Vystřídal ho Babiš

 

Cílem současného vedení je získat do roku 2013 na 300 tisíc nových klientů. Vlastník Meritum Bank, fond Innova Capital, už od loňska hledá menšinového investora, nicméně podle polských médií by na prodej mohl být i většinový balík. Podle deníku Puls Biznesu je teď potenciálním zájemcem právě Home Credit, ale cena, kterou Home Credit za banku nabízí, se údajně zdá fondu Innova Capital nízká. Jednání však obě strany vedou dál.

tn.cz / Mediafax