Klaus v Moskvě jedná o Temelínu. Sešel se s Putinem

Český prezident Václav Klaus se v Moskvě sešel s ruským premiérem Vladimirem Putinem.

Politici projednali obchodní vztahy obou zemí, které výrazně doplatily na ekonomickou krizi. Putin vyjádřil přesvědčení, že se jejich bilance vrátí na úroveň před krizí.
 
"I přes pokles v rámci našich obchodně-ekonomických vazeb v loňském roce – a úpadek byl solidní, o 38 procent – daří se nám těžkosti překonávat. Během prvních devíti, nebo dokonce osmi měsíců letošního roku, vzestup představuje 32 procent, takže do konce roku máme šanci dosáhnout předkrizové úrovně," řekl Putin.
 
Upřesnil navíc, že obě země mají dobré perspektivy pro další spolupráci v oblasti energetiky, průmyslu, financí a dopravy. Na svou stranu Klaus poznamenal, že do Moskvy přijel na pozvání ruských bankéřů.
 
"Máme zítra akci, kterou organizuje naše Česká exportní banka. Má se konat setkání s různými důležitými podnikateli vaší země. Bude tam 10 nebo 15 gubernátorů, několik prezidentů. Slíbil jsem, že tam nebudu chybět," řekla hlava ČR.
 
Podle jeho slov ruský premiér "ví o mnoha možnostech (pro spolupráci) v rámci infrastruktury nebo energetiky". Rusové mají zájem mimo jiné o podíl na dostavbě české jaderné elektrárny Temelín.

Mediafax