KOLIK BEROU na ministerstvu? Dobeš zveřejnil platy náměstků a ředitelů

Ministerstvo dopravy na svých internetových stránkách v úterý zveřejnilo tabulku základních tarifních platů svých náměstků a ředitelů odborů. Ke zveřejnění informací o platech včetně odměn vyzval v pondělí vedení všech rezortů stínový ministr vnitra za ČSSD Jeroným Tejc.

"Vzhledem k množícím se dotazům na platy státních úředníků se pan ministr rozhodl pro vstřícné gesto a zveřejnil základní tarifní platy svých náměstků a ředitelů odborů ministerstva dopravy," píše se na internetových stránkách ministerstva dopravy.

 

Základní platy náměstků a ředitelů Ministerstva dopravy

 

Ředitelé odborů přímo podřízených ministrovi
Útvar Tarifní plat
Ing. CHODORA JOSEF Odbor bezpečností 29 810
Ing. KUBAŠTOVÁ IVANA Odbor auditu, kontroly a dozoru 34 850
Mgr . RIEGL MARTIN, Ph.D. Odbor kabinet ministra 21 360
Náměstkové ministra Sekce  
Ing. HAMPL LUKÁŠ Sekce 1. náměstka 31 400
Ing. BARTEK DANIEL Sekce státního tajemníka plat nebyl zatím stanoven
Ing. TOMAN IVO Sekce dopravně správní 33 810
Ing. VYKYDAL IVO Sekce letecké a železniční dopravy 35 080
Ing. ŽÁK JIŘÍ Sekce zahraničních vztahů a družicových systémů 35 080
Ing. SEDLÁČEK PETR Sekce alternativního financování dopravní infrastruktury 33 810

 

Stínový ministr vnitra ČSSD Jeroným Tejc v pondělí zaslal předsedkyni Poslanecké sněmovny Miroslavě Němcové (ODS) soubor interpelací na všechny ministry vlády Petra Nečase (ODS), ve kterých žádá šéfy rezortů, aby zveřejnili informace o platech a odměnách náměstků, které často dosahují i stovek tisíc korun.

 

PSALI JSME:

PLATY POLITIKŮ! Podívejte se, kolik berou!

 

Na webu ministerstva dopravy je od úterý zveřejněno devět jmen úředníků i s jejich základními tarifními platy. Informace o případných odměnách však na webu k dohledání nejsou, přání opozice tak ministerstvo dopravy vyslyšelo zatím jen částečně.

 

Ministerstvo uvádí, že veřejnost se informací dožadují na základě rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který v květnu rozhodl o tom, že zaměstnance veřejné správy lze považovat za příjemce veřejných prostředků ve smyslu zákona o svobodném přístupu k informacím a nevztahuje se na něj tedy ochrana osobních údajů.

 

"Úřad na ochranu osobních údajů ale obratem vydal stanovisko, že jde o chybný názor, kterým se státní úřady nemusí řídit. Přesto se ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) rozhodl zveřejnit požadované platy," napsalo ministerstvo.

 

Na odměny a bonusy náměstků v řádech stovek tisíc korun upozornily minulý týden Hospodářské noviny (HN) či server Aktuálně.cz. HN například psaly, že si deset lidí, kteří se loni vystřídali na postu náměstka ministra vnitra, rozdělilo k platu téměř 3,5 milionu korun na odměnách.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax