KRACH? Sazka NEMÁ NA VÝHRY! Chce skončit

Insolvenční správce pohledávek Sazky Josef Cupka obdržel požadavek loterijní společnosti Sazka na dočasné přerušení loterijní činnosti. Sazka nemá na výplatu jackpotu a opět dluží i operátorům.

Loterijní společnost Sazka chce přerušit loterijní činnost. Podle prozatímního insolvenčního správce Josefa Cupky mu ke schválení dala návrh, kterým chce dočasně zastavit svou činnost, tedy provozování číselných loterií, informoval o tom v úterý server iHNed.cz


"Sazka mi dala včera návrh k dočasnému zastavení činnosti k vyjádření," řekl iHNed.cz Josef Cupka.

 

ČTĚTE TAKÉ:

HUŠÁK SE ZHROUTIL! Nezvládl dlouhodobý tlak na vedení Sazky!

HUŠÁKA valná hromada NEZAŘÍZLA! Dál vede potápějící se SAZKU

HUŠÁKA valná hromada NEZAŘÍZLA! Dál vede potápějící se SAZKU

Minoritní akcionáři chtějí vybírat partnera Sazky společně s ČSTV


S návrhem nesouhlasí, protože by to znamenalo snížení hodnoty firmy a tím i přihlášených pohledávek. Podle Cupky Sazka v dopisu přiznává, že nemá peníze na vyplacení jackpotu a dluží opět i mobilním operátorům.

 

Předseda Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV) Pavel Kořán po jednání valné hromady akcionářů informaci o nedostatku hotovosti pro vyplacení lednového jackpotu potvrdil. "Tento jackpot v tuto chvíli opravdu nebyl ještě proplacen, a to kvůli špatné likviditě společnosti. Vedení Sazky proto jedná s insolvenčním správcem, aby tuto situaci nějakým způsobem mohlo řešit," řekl Kořan.

 

"Společnost Sazka nám nyní dluží peníze za dobíjení kreditů našich zákazníků za minulý týden," potvrdila za T-mobile mluvčí Martina Kemrová s tím, že situaci řeší jak se Sazkou, tak s insolvenčním správcem společnosti.

 

Mluvčí Telefoniky O2 Martin Žabka a mluvčí společnosti Vodafone uvedli, že za Sazkou nemají žádné pohledávky po splatnosti.


Mluvčí Sazky Jan Tuna v reakci na zprávu uvedl, že nyní nebude nic komentovat. "Vyjádření dáme až po skončení valné hromady."


Akcionáři společnosti mají jednat od 10.00 SEČ na mimořádné valné hromadě. Hlavním bodem je návrh odvolání ředitele a šéfa představenstva firmy Aleše Hušáka ze všech funkcí, změnou stanov, jež by umožnila vstup strategického partnera, a návrhy na změny v řízení Sazky.
Podle serveru lze ale očekávat, že nejnovější vývoj zřejmě přebije plánované body jednání a vše se bude točit kolem úterního návrhu Sazky.


Konání mimořádné valné hromady prosadili menšinoví akcionáři. Většinový vlastník ČSTV, který ovládá zhruba 68 procent akcií firmy, ovšem návrhy podpořit nehodlá. Sazka čelí od ledna insolvenčnímu řízení, její vedení může od minulé středy nakládat s majetkem společnosti jen se souhlasem předběžného insolvenčního správce.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax