Last minute zájezdy meziročně zlevnily, nejvíce klesly ceny zájezdů do Řecka

V průměru v červenci klesli ceny zájezdů na poslední chvíli o pět procent. Nejvíce klesla cena zájezdů do Řecka a Bulharska.

Ceny zájezdů Last minute byly v červenci v průměru o pět procent nižší než ve stejném období vloni, nejvíce propadla cena zájezdů do Řecka a do Bulharska. V úterý o tom informoval mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomio Okamura.


Zatímco v první polovině července byly ceny zájezdů Last minute vyšší než vloni, jelikož byl o ně podle Okamury značný zájem, tak ve druhé polovině července se situace uklidnila a z hlediska zprůměrování celého července ceny zájezdů Last minute meziročně poklesly o pět procent.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Hry na cesty: když se na dovolené pokazí počasí, hrajte si!


Nejvíce se v červenci při meziročním srovnání propadla cena zájezdů do Řecka (- 8,5 procenta), Bulharska (- 8 procent), Egypta (- 7,7 procenta), Tuniska (- 6,5 procenta) a do Turecka (- 4,9 procenta).


"Cestovní kanceláře letos zaznamenaly pokles zájmu o letecké zájezdy v průměru o 15 procent. Někteří Češi totiž stále šetří, a tak přistoupily k razantním slevám, aby v rámci Last minute prodaly pokud možno co nejvíce fixně nasmlouvaných kapacit,“ sdělil Okamura s tím, že v případě Řecka je pokles způsoben především negativními událostmi v této zemi.


Naopak nejméně zlevnily zájezdy do destinací v dojezdové vzdálenosti. Ceny zájezdů do Chorvatska tak klesly letos v červenci meziročně o 1,5 procenta, do Španělska o 3,3 procenta a v případě Itálie ceny Last minute zájezdů dokonce stouply o 12 procent.


Meziměsíčně však ceny zájezdů stouply. Zatímco v červnu letošního roku byla průměrná cena zájezdu Last minute do Řecka 11 534 Kč, tak v červenci to bylo už 13 360 Kč, takže zájezdy do Řecka byly v červenci o 15,8 procenta dražší než v červnu. „Důvod je jasný. V červenci začaly v celé Evropě školní prázdniny, takže ceny zájezdů jsou vždy dražší než v červnu, jelikož je vyšší poptávka,“ vysvětlil mluvčí.


Podle něj letos prodají cestovní kanceláře v České republice 1,95 milionu zájezdů, z toho bude 40 procent formou Last minute.


Průzkum provedla Asociace českých cestovních kanceláří a agentur ve spolupráci s českou cestovní agenturou Invia.cz, a to na vzorku 18 tisíc zájezdů od 60 největších cestovních kanceláří.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax