Levné nákupy z Ameriky. Víme, jak na ně!

Chcete mít bohatého Ježíška a přitom ušetřit desetitisíce? Nakupujte on-line z Ameriky.

Rádi byste nakupovali, ale nevíte, jak na to? Přečtěte si náš jednoduchý návod a několik tipů na výhodný nákup.


Výhody nákupu v USA


Obrovská konkurence způsobující přesycenost amerického trhu tlačí ceny dolů. Dalším faktorem je touha Američanů kupovat jen nejnovější modely. Cena starších modelů tam rapidně klesá. Při nákupu on-line tak ušetříte tisíce korun.Je to tak snadné


Samotný nákup v amerických internetových obchodech je v mnohém podobný tomu českému. Tady je pár tipů na výhodné nákupy. Stačí jen základní znalost angličtiny, nebo slovník.


www.zappos.com značkové boty a oblečení

www.bhphoto.com elektro, foto, video, PC

www.revolveclothing.com značkové oblečení

www.adorama.com elektro, foto, video, PC

www.frys.com vše

www.ebey.com on-line aukce ( jako české aukro)


Úskalí při nákupu


I přes nesporné výhody nákupu v USA je nutné si dát pozor na několik věcí.


Nekompatibilita zařízení


To se týká především elektroniky. V Americe používají jiné zásuvky napětí a u televizí jinou normu vysílání. Raději si zboží pořádně zkontrolujte.


Reklamace


V Americe je třicetidenní lhůta, po kterou můžete výrobek vrátit zpět prodejci bez udání důvodu. Samotná záruka na výrobek je pouze jeden rok. U elektroniky poskytují některé firmy mezinárodní záruku. Pak se reklamace řeší přes oficiálního dovozce.Clo a daně


Od cla jsou osvobozeny zásilky obsahující zboží do 22 Euro. Není-li zboží osvobozeno od dovozního cla podléhá i dovozním poplatkům ( celní sazba, DPH, případně spotřební daň).


Výpočet celní hodnoty


Nejprve se musí sečíst ceny veškerého zboží v zahraniční měně. Následně vynásobit aktuálním kurzem ČNB a zaokrouhlit na koruny. Pak je podle celního sazebníku vymezeno clo.


Sazebník najdete na stránkách Celní správy České republiky.


Platby v internetových obchodechKreditní karta


Musí umožňovat platby přes internet a je důležité aby prodejce umožňoval nákup s účtovací adresou mimo USA ( v opačném případě lze využít služeb zásilkových služeb – viz níže). Nejčastěji jsou umožněny nákupy s kartami Visa, MasterCard a American Express.


Převod z účtu


Platit je možno i převodem na účet. Většina českých bank má však vysoké poplatky za mezinárodní transfer peněz.


Zásilková služba


Zásilková služba poskytuje adresu sídla v USA. Tam si necháte zboží z internetového obchodu poslat. Balík je následně za určitý poplatek zaslán do Česka. Jednou z nejlepších firem je Shipito. Poplatek zde stojí jen 5,50 USD.


Na českém trhu se v současné době objevují firmy, které tyto náležitosti za vás vyřídí. Vy si jen vyberete zboží a v teple domova se na něj těšíte.


Užitečný je i odkaz na americkou poštu. Tam si lze orientačně vypočítat cenu poštovného.VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

bar TN.cz