Mýtné se má různit podle denní doby, chce ministerstvo dopravy

Vyšší mýtné by se mohlo platit v době, kdy odcházejí děti do škol, či se z nich vrací. Úseky, kterých by se opatření týkalo, mají ministerstvu pomoci vytipovat kraje.

Řidiči nákladních aut na vybraných úsecích silnic první třídy by měli platit rozdílnou výši mýtného podle denní doby, například ráno, kdy jdou děti do škol a lidé do práce, by bylo mýtné vyšší. V úterý to oznámil ministr dopravy Vít Bárta (VV).


"Chceme v rámci mýtného omezit silniční nákladní dopravu v časech, které jsou pro společnost nejvíce kritické. Tedy v ráno v době, kdy jdou děti do školy a poté jejich rodiče do práce. Stejně tak v odpoledních hodinách, kdy se děti ze škol vrací domů," prohlásil ministr Bárta.


Podle něj by se různé cenové hladiny mýtného týkaly vybraných úseků silnic první třídy, které prochází obcemi či v jejich těsné blízkosti. Konkrétní úseky chce ministerstvo dopravy vytipovat ve spolupráci s vedením jednotlivých krajů.


Bárta také řekl, že plánují snížit náklady pro přepravu pro Správu železniční dopravní cesty tak, aby se více nákladní dopravy dostalo na železnici.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax