Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Na trh přicházejí čtyři inovované internetové prohlížeče

Na trhu se objevily hned čtyři inovované internetové prohlížeče současně, v počítačích budou soupeřit Mozilla Firefox 8 a Google Chrome 15, do mobilních zařízení míří nová Opera Mini a Opera Mobile. Informovaly o tom společnosti Mozilla, Google a Opera Software.

Mozilla Firefox ve verzi 8 chce především bránit instalaci nechtěných doplňků do systému. Uživatelé si stěžují zejména na komunikační nástroje Skype Toolbar a ICQ Toolbar, které prokazatelně snižují výkon počítače.

ČTĚTE TAKÉ:

Nahraďte prohlížeče Explorer i Firefox!

 

Nepříliš výrazná tlačítka předposlední verze nahradí vysoce kontrastní symboly. Dalším pokrokem je instalace vyhledávacího modulu pro sociální síť Twitter. Česká verze Firefoxu jej ale neobsahuje.

 

Oproti na první pohled viditelným novinkám Mozilly přináší patnáctá verze prohlížeče Chrome z dílny gigantu Google spíš evoluční změny. Vývojáři provedli téměř třicet bezpečnostních záplat. Ty ovšem běžný uživatel na první pohled neocení.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vláda rozhodla: Armáda smí rušit telefony a stopnout internet!

 

Nová řada mobilních prohlížečů Opera se dočkala optimalizace pro většinu operačních systémů. Po první verzi pro nejrozšířenější mobilní operační systém Android nyní přicházejí varianty pro Symbian v Nokiích, BlackBerry i iPhone.

Mediafax