Krupobití způsobilo klientům pojišťoven škody za desítky milionů

Krupobití v Praze
Zdroj: Mediafax
Silná bouřka s kroupami způsobila škody hlavně majitelům aut (ilustrační foto)

Silná bouřka s kroupami, která v neděli večer zasáhla Prahu, působila škody hlavně majitelům aut, jen pojišťovna Kooperativa do pondělního poledne přijala přes 880 hlášení o pojistných událostech. V pondělí o tom informoval mluvčí pojišťovny Milan Kaňa.

Bouřka s kroupami, která postihla Prahu a část středních Čech nadělala starosti především majitelům vozidel. Už v průběhu neděle Kooperativa zaznamenala téměř padesátiprocentní nárůst zásahů asistenční služby Global Assistance, v pondělí dopoledne pak zažila obrovský nápor hlášení škod infolinka Kooperativy. Pojišťovna proto doporučuje využít k hlášení škod také internetové stránky www.koop.cz, kde lze škodu nahlásit pomocí on-line formuláře.
 

ČTĚTE TAKÉ:

ŠKODY: Hospodářská zvířata povodně většinou přežila
 

"Do půl dvanácté jsme přijali téměř tisíc volání. Klienti nám prozatím nahlásili přes 880 pojistných událostí, z toho 600 poškozených aut. Většinou se jedná o škody na karoserii nebo sklech vozidel. Nejvíce škod evidujeme z Prahy, zejména okolí Krče. Ve středních Čechách krupobití nejvíce zasáhlo naše klienty v Příbrami a jejím okolí," řekl ředitel Centra likvidace pojistných událostí Kooperativy Milan Gregor.
 

Výhodu mají klienti, kteří mají sjednané povinné ručení s pojištěním živelných událostí. Krupobití je jedno z rizik, které toto pojištění kryje. U ostatních pojišťoven se tyto škody hradí pouze z havarijního pojištění. "Z povinného ručení budeme vyplácet 500 z nahlášených škod. Průměrná výše škody se v těchto případech pohybuje okolo 20 tisíc korun. Celkově tedy klientům vyplatíme přes 10 milionů korun," odhadl Gregor.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax