Nizozemská firma získala smlouvu za sto milionů eur za práce na Nord Stream

Smlouvu na vyrovnání mořského dna při výstavbě plynovodu Nord Stream za 100 milionů eur získala společnosti Boskalis a Tideway - Boskalis - Tideway Offshore, uvedla firma Nord Stream AG.

Práce začne příští rok a skončí o rok později. Pokládka zeminy se provádí na vybraných místech podél plynovodu, aby se tak vytvořil stabilní povrch, po němž povede potrubí. Kamení a zeminu dodají Pobaltské státy.

 

Plynovod Nord Stream o délce 1,2 tisíce kilometrů je zcela nová cesta dovozu ruského plynu do Evropy. Povede po dnu Baltského moře z ruského Vyborgu do německého Greifswaldu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Rusko a Rakousko podepsaly dohodu o stavbě plynovodu South Stream

 

První fáze začne fungovat příští rok a bude mít kapacitu 27,5 miliardy metrů krychlových plynu ročně. Výstavba druhé fáze zvýší v roce 2012 kapacitu plynovodu na 55 miliard metrů krychlových plynu za rok. Majorita (51 %) v Nord Stream AG patří ruskému Gazpromu, německé firmy Wintershall Holding a E.ON Ruhrgas mají po dvaceti procentech a nizozemská Gasunie devět procent.

 

Minulý pátek bylo oznámeno, že francouzská společnost GDF Suez se k projektu připojí v příštích týdnech, po ukončení financování první etapy plynovodu.

tn.cz / Mediafax