Obamův poradce slibuje vznik nových pracovních míst

Obamův ekonomický poradce Lawrence Summers
Zdroj: oficiální zdroj
Obamův poradce Lawrence Summers očekává, že se proces tvorby nových pracovních míst zrychlí - ilustrační foto.

Obamův poradce Lawrence Summers očekává, že se proces tvorby nových pracovních míst zrychlí.

Hlavní ekonomický poradce amerického prezidenta Baracka Obamy Lawrence Summers v neděli prohlásil, že americká ekonomika v příštích měsících vytvoří nová pracovní místa. Informovala o tom agentura Reuters a Bloomberg s odvoláním na interview pro americkou televizní stanici ABC.

 

Summers očekává, že se proces tvorby nových pracovních míst zrychlí. Je ale podle něj nutné, aby vláda přijala další opatření, která posílí ekonomické oživení. Administrativa by se měla zaměřit i na podporu vývozu, což je podle Summerse nejlepší cesta, jak vytvořit nová místa v průmyslu.

 

PSALI JSME:

Ve Spojených státech amerických roste nezaměstnanost hispánců

Každý desátý Američan je stále bez práce. Vzniklo 162 tisíc nových míst

 

Podle posledních údajů březnová míra nezaměstnanosti stagnovala na úrovni 9,7 procenta. Americká ekonomika však v březnu vytvořila 162 tisíc pracovních míst. Nejvíce jich vzniklo v průmyslu, zdravotnických zařízeních a velkoobchodech.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Růst nezaměstnanosti v eurozóně se zastavil

 

Současně se ale zvýšil počet lidí, kteří jsou zaměstnáni na částečný úvazek, protože nemohou najít jinou práci. Stouplo také množství lidí, kteří jsou nezaměstnaní déle než 27 týdnů. Jejich počet stoupl na 44,1 procenta z celkového podílu lidí bez práce.

tn.cz / Mediafax