Odboráři v SAZCE hrozí STÁVKOU

Sazka
Zdroj: Mediafax
Sazka

Odbory v loterijní společnosti Sazka chtějí vytvořit pracovní skupinu spolu s managmentem a investory, hrozí časově neomezenou stávkou. Jak zjistila agentura Mediafax, vyplývá to ze sdělení odborů zveřejněném v pátek na internetové verzi insolvenčního rejstříku.

Odbory jsou v současné době ve stávkové pohotovosti. Navrhují vytvořit pracovní skupinu složenou ze zástupců managementu, majitelů společnosti včetně potenciálních investorů společně se zástupci odborů, která se bude zabývat řešením problémů vzniklých při insolvenčním řízení. Pokud jim firma nevyhoví, vyhlásí "časově neomezenou stávku až do splnění našich oprávněných požadavků," stojí v materiálu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kalouskův ZÁTAH do Sazky! Nechce dělat mrtvého brouka

 

Zaměstnanci Sazky vstoupili do stávkové pohotovosti na začátku týdne. Nelíbí se jim nejistota, která ohledně společnosti Sazka v poslední době panuje.

 

Sazka je od 17. ledna v insolvenčním řízení, kdy insolvenční návrh podal hlavní věřitel firmy, miliardář Radovan Vítek, a to prostřednictvím společnosti Moranda. Vítek má pohledávky za Sazkou za zhruba 1,5 miliardy korun, vlastní také zhruba čtvrtinu jejích dluhopisů. Svým insolvenčním návrhem se připojila i KKCG SF. Oba navrhovatelé se o Sazku ucházejí, třetím zájemcem jsou Penta a E-Invest. Podle serveru iHned.cz se nově do boje o Sazku připojila i investiční skupina PPF, která má vést "intenzivní jednání s významným věřitelem Sazky Radovanem Vítkem".

 

Od pondělí 21. února soud určil Sazce předběžného správce pro insolvenční řízení, později jí omezil i nakládání s majetkem, kdy Sazka musí žádat o souhlas předběžného insolvenčního správce. Jde např. o uzavírání všech smluv, jejichž celkové plnění je vyšší než půl milionu korun, úkony týkající se nemovitého majetku, včetně převodů nebo úkony týkající se předmětů duševního a průmyslového vlastnictví.

 

Sazka tento týden přiznala, že nemá dostatek finančních prostředků na to, aby mohla vyplatit výherci lednovou výhru ve výši 103 milionů korun. Další více než stomilionovou částku mohou sázející navíc získat již v nejbližším losování Sportky (téměř 149 milionů korun) i hry Euromiliony (více než 136 milionů korun). Sazka navíc požádala o dočasné přerušení loterijní činnosti, a to do té doby, dokud soud nerozhodne o smlouvách s firmou Gladiolus. Díky nim by získala na úvěru 2,5 miliardy korun.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax