Odměna: Insolvenční správce Sazky Cupka dostane 33 milionů!

Josef Cupka
Zdroj: Mediafax
Insolvenční správce Sazky si přijde na pořádné peníze

Odměna insolvenčního správce loterijní firmy Sazka Josefa Cupky se vyšplhá až na 33,1 milionu korun bez daně z přidané hodnoty (DPH). Vyplývá to z dokumentu zveřejněného na internetové verzi insolvenčního rejstříku.

Zprávu přinesla agentura Mediafax.

 

Správce tuto sumu vyčíslil za své působení v insolvenčním řízení s loterijní firmou Sazka ve své žádosti soudu. Podle něj může řešení insidenčních sporů, "které zatím brání provedení celkového rozvrhu výtěžku zpeněžení mezi zajištěné věřitele," trvat řadu měsíců i let, z toho důvodu správce žádá o vyplacení zálohy odměny ve výši 60 procent. Jde o 20 milionů korun plus čtyři miliony DPH.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ZLATÝ PADÁK pro Fejka! Dostane DVA a ČTVRT milionu korun!

 

Cupka byl jako předběžný insolvenční správce Sazce ustanoven ve druhé polovině února, na konci března, kdy šla Sazka do úpadku, soud Cupku ustanovil insolvenčním správcem. Podle Cupky se na soud ohledně své odměny obrátil poté, co zajistil stěžejní úkony, a to přezkum všech pohledávek, schůzi věřitelů a prodej veškerého majetku dlužníka.

 

K Městskému soudu v Praze se přihlásilo celkem 2075 věřitelů Sazky s pohledávkami za bezmála 41,1 miliardy korun. Podle Cupky bylo uznány pohledávky za 11 až 12 miliard korun.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TO SNAD NE! HUŠÁK má nárok na ZLATÝ PADÁK! Dostane desítky milionů?

 

Loterijní Sazku od listopadu převzala Sázková kancelář, za kterou stojí skupiny PPF a KKCG. Sázková kancelář nabídla v tendru za Sazku nejvyšší kupní cenu – 3,81 miliardy korun.

tn.cz/mediafax//lp