Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Překvapivé zjištění

TEST: Odstraňovače skvrn TOTÁLNĚ PROPADLY! Po některých je těžší špínu odstranit

Praní prádla
Zdroj: Thinkstockphotos

Odstraňovače skvrn, které mají lidem pomáhat lépe vyprat prádlo, často vůbec nefungují. V mnoha případech dokonce paradoxně skvrny zafixují a je tak těžší je odstranit. O překvapivém zjištění píše měsíčník dTest.

Skutečný život se od toho, co ukazují reklamy výrazně liší. Platí to minimálně pro odstraňovače skvrn, které zcela propadly ve zkouškách časopisu dTest. Ty totiž odhalily, že absolutní většina těchto přípravků vůbec nemá vlastnosti, které prodejci v reklamních spotech slibují. Někdy mají naopak dokonce účinky zcela opačné.

 

"Některé, namísto aby pomohly skvrny odstranit, je naopak v látce zafixují, takže zbavení se jich činí paradoxně obtížnější," konstatuje dTest.

 

Z celkového počtu osmi testovaných odstraňovačů skvrn totiž hned šest obdrželo hodnocení "nedostatečně". Konkrétně se jednalo o výrobky Ariel professional, Q-Power, Vanish Oxi Action, Tesco Stain, dm denk mit a Wash & Feel Eco. Poslední dva produkty přitom dopadly úplně nejhůře.

 

 

Hodnocení "dostatečně" v testu získal Lidl Mr. Washer a nejlépe s hodnocením "uspokojivě" dopadl Vanish Oxi Action Extra Hygiene (v prášku). I tyto dva výrobky ale pomohly lépe odstranit jen některé druhy skvrn.

 

Výsledky tak ukázaly, že místo odstraňovačů je lepší si raději pořídit kvalitnější prací prášek a ušetřené peníze radši investovat do něčeho jiného.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Dámské KABELKY jsou rájem pro bacily! Podívejte se proč!

tn.cz / mrk