Padl další jackpot! Kde vezme Sazka PENÍZE NA VÝHRU?

Sazka musí najít dalších bezmála 26 milionů korun na vyplacení nedělní výhry. Na vyplacení výhry má společnost 60 dní. Jenže už ve čtvrtek má padnout zásadní rozhodnutí, za jakých podmínek a jestli vůbec bude Sazka existovat dál.

"Sazka i nadále přijímá sázky, vyplácí výhry a v provozu je naprostá většina terminálů. Pro nedělní jackpot platí stejná pravidla jako pro podobné vysoké výhry. Poté, co se výherce prokáže v sídle společnosti platným potvrzením o sázce, dostane dle vlastní volby částku do výše 400 tisíc Kč. V ten den začne běžet šedesátidenní lhůta na vyplacení zbytku výhry. O povolení vyplatit výhru samozřejmě Sazka žádá insolvenčního správce," uvedl v prohlášení mluvčí společnosti Jan Tuna.

 

ČTĚTE TAKÉ:

SAZKA o licenci NEPŘIJDE! Zatím…

 

V neděli 22. května padl jackpot ve hře Sportka, výhra je zhruba 25 milionů korun. Lednovou výhru 103 milionů korun firma stále ještě splácí. Navíc se o ní vedou právní spory, jackpot totiž padl před vyhlášením úpadku, podle právníků tak vyplácení výhry může znamenat zvýhodňování věřitele.

 

Sazka je od úterý 29. března v úpadku, Městský soud v Praze eviduje přes 2000 věřitelů, ti se hlásí zhruba o 41,1 miliardy korun. Insolvenční správce Sazky Josef Cupka pohledávky už ale rozdělil na sporné a nesporné, přičemž jako nesporné uznal pohledávky za 15,1 miliardy korun, naopak popřel pohledávky za 17,2 miliardy korun. Dalších 9,273 miliardy korun bylo "ve výzvách", kdy je dotyční museli doplnit. Přezkoumány ještě nebyly.

 

První schůze věřitelů se sejde 26. května, naváže na přezkumné jednání. Na schůzi by se mělo rozhodnout, zda firma půjde do konkursu, nebo zda věřitelé odsouhlasí její reorganizaci.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax