Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Philip Morris: čtvrtletní zisk stoupl o 15 procent

Philip Morris
Zdroj: oficiální zdroj
Firma za čtvrtletí dodala na trh 204,7 miliardy cigaret, o 0,7 procenta více než před rokem

Čtvrtletní zisk tabákové společnosti Philip Morris International stoupl o 15 procent.

Čistý zisk největší světové nestátní tabákové skupiny Philip Morris International se v prvním čtvrtletí zvýšil v meziročním srovnání o 15 procent na 1,75 miliardy dolarů, což je v přepočtu zhruba 33 miliard korun.

 

Kvůli slabosti některých východoevropských trhů však výsledek dnešní zprávy americké firmy skončil pod odhady analytiků.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zisk Volkswagenu se v prvním čtvrtletí téměř ztrojnásobil

 

Upravený zisk na akcii stoupl proti loňskému prvnímu čtvrtletí o 16 centů na 90 centů. Analytici podle ankety agentury Thomson Reuters však čekali v průměru výsledek 93 centů. Firma uvedla, že si stojí za dosavadním odhadem celoročního zisku na akcii, který by se po odečtení vývoje směnných kurzů měl zvýšit o 10 - 13 procent.

 

Firma, která je největším výrobcem tabákových produktů i v České republice, sdělila, že se jí v minulých měsících nedařilo na trzích Pobaltí, Turecka, Rumunska a Ukrajiny. Šlo o země, které byly postiženy ekonomickým propadem a kde došlo ke zvýšení spotřebních daní na tabák.

 

Firma za čtvrtletí dodala na trh 204,7 miliardy cigaret, o 0,7 procenta více než před rokem. Tržby společnosti se zvýšily o 16 procent na 6,5 miliardy dolarů a po odečtení vlivu změn kurzů byly vyšší o osm procent.

 

Philip Morris International prodává cigarety Marlboro a dalších značek mimo Spojené státy. Společnost vznikla předloni vyčleněním ze skupiny Altria, které zůstala americká divize Philip Morris USA. Součástí firmy je Philip Morris ČR, největší tabáková společnost v Česku a výrobce cigaret značek Petra a Sparta.

tn.cz / ČTK