Srovnání cen

SROVNÁNÍ: Kde natankujete cestou k moři nejlevněji a kde se kupovat benzín nevyplatí?

Tankování
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Prázdniny i doba dovolených se už pomalu blíží ke konci. Přesto ještě spousta lidí vyráží na pozdně letní dovolenou nebo jen na pár dní k moři do Chorvatska nebo Itálie. Pokud pojedete autem, určitě vás bude zajímat kolik stojí benzin a nafta. Podívejte se na srovnání cen pohonných hmot v Evropě.

Chystáte se na konci prázdnin ještě někam k moři? Možná vám pomůže přehled, kde je výhodné tankovat a kde byste se měli nákupu benzinu či nafty raději vyhnout. Z oblíbených turistických destinací se raději vyhněte tankování v Itálii, nejprodávanější benzin Natural 95 tam totiž stojí přes 46 korun a nafta přes 43!
 

Naopak v další oblíbené destinaci Čechů - v Chorvatsku - je benzin zhruba stejně drahý, ale majitelé naftových aut se mohou radovat, diesel je totiž o tři koruny levnější než u nás.
 

Na cestách byste se rozhodně měli kromě Itálie vyhnout tankování benzinu ve Slovinsku, v Německu a na Slovensku. Tam je totiž hned o několik korun dražší. Nafta stojí přibližně stejně jako v Česku.
 

Pokud zoufáte, že cena mezi 36 a 37 korunami za litr benzinu nebo nafty vám přijde moc, v Norsku je palivo výrazně dražší. Litr benzinu tam stojí přes 51 Kč, litr nafty pak přes 46 korun. Naopak nejlevnější pohonné hmoty natankujete v Rusku, litr nafty i naturalu tam prodávají pod 20 korun.
 


 

Při plánování vaší cesty k moři se vám může také hodit, přehled cen pohonných hmot na čerpacích stanicích v jednotlivých zemích, kterými budete projíždět:
 

 

RAKOUSKO: V tabulce "Spritpreis suchen" vyberete typ paliva ("Sorte") a kliknete na tlačítko "Suchen". Přehled cen najdete ZDE!
 
NĚMECKO: V tabulce "Spritpreise" vyberete typ paliva a vedle v políčku vyplníte místo, kde chcete tankovat ("PLZ oder Ort"), následně kliknete na tlačítko "Go" a vyjedou vám ceny v okolí místa, které jste zadali. Více ZDE!

 

 
ITÁLIE: Pokud chcete zjistit cenu paliva na konkrétním místě, na mapce klikněte na značku a zobrazí se vám cena paliva. Mapku s cenami paliva najdete ZDE!
 
CHORVATSKO A SLOVINSKO: Maximální cenu benzinu a nafty určuje v obou zemích stát. V Chorvatsku určilo nejvyšší cenu benzinu na 36,47 Kč a nafty 33,69 Kč. Ve Slovinsku se bude benzin prodávat maximálně za 39,10 korun za litr, nafta za 35,95 koruny.

 

tn.cz / hmr