Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

POČET ŽALOB ROSTE! Diag Human žádá miliardové odškodné

Česku hrozí, že kvůli sporu s Diag Human přijde o další svůj majetek v zahraničí. Společnost totiž po vídeňském a pařížském soudu zažalovala Česko také u soudů ve Velké Británii, Spojených státech a dalších zemích EU.

Ministerstvo zdravotnictví proto chystá další právní kroky v bitvě o miliadry korun se společností za údajně zmařený obchod s krevní plazmou.

Diag se začal domáhat peněz prostřednictvím návrhů na exekuce českého majetku v zahraničí. Nároky firmy na více než 10 miliardové odškodnění nedávno uznal pařížský a vídeňský soud. Ve Vídni jsou totiž nyní zabavena tři umělecké díla. Hrozí, že by mohl nastat stejný scénář například i v případě budovy Českého kulturního centra v Paříži. Stát proto začal v uplynulých dnech v obavách stahovat své v zahraniční vystavené umělecké předměty.

Jenže ministerstvo zdravotnictví se svými právními zástupci tvrdí, že soudy neměly k dispozici podklady od českého státu o tom, že řízení neskončilo, dál běží a nároky Diagu jsou podle něj neoprávněné. Ty v nejbližší době soudům dodá.

Právní zástupce společnost Diag Human, Jan Kalvoda, řekl, že už se společnost až do ukončení sporu nebude dál k věci vyjadřovat.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.


 

 


 

Adam Halmoši