Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Pošta prodala za tři měsíce dva miliony "Fifinek"

Česká pošta slaví velký úspěch s letošní novinkou v podobě samolepicích známek se "čtyřlístkovou" Fifinkou.

Za tři měsíce prodala 200.000 desetiznámkových aršíků s kreslenou postavičkou Fifinkou, obvyklý třicetitisícový náklad běžných aršíků přitom prodává až pět let. ČTK to dnes řekl mluvčí pošty Ivo Mravinac.

 

PODÍVEJTE SE na reportáž michala Kratochvíla pod titulkem článku

 

"I když samozřejmě největší zájem byl na začátku prodeje, tak poptávka neopadá a měsíčně prodáváme mezi 40.000 a 50.000 aršíků známek s Fifinkou," dodal.

 

Známka s Fifinkou není poprvé označena cenou, ale jen písmenem, které označuje, že je určena na dopis doručovaný po ČR. Vedle toho pošta vydala dvě samolepicí známky s motivy od Alfonze Muchy, které jsou označeny rovněž písmeny pro posílání do zahraničí. Pro posílání po ČR slouží označení A, po Evropě E a do zámoří Z.

 

 

"Známky se lidem líbí a turisté je kupují jako upomínku na Česko. Rekord zatím byl, když si jeden zájemce koupil najednou 50 aršíků," uvedl Mravinac.

 

Známky označené písmeny platí i po případných změnách cen. Když si například nyní někdo nakoupí aršíky pro posílání do zahraničí, ušetří po zářijovém zdražení tři koruny na známce.
Po známce s Fifinou budou následovat aršíky s dalšími postavičkami ze Čtyřlístku, tedy Myšpulínem, Bobíkem a Pinďou. Myšpulín má vyjít 20. října, ale pošta jej bude s ostatními kreslenými kamarády výjimečně nabízet už během výstavy Sběratel na začátku září.

tn.cz / Mediafax