Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

POZOR na nebezpečné LAKY NA NEHTY! Mohou způsobit neplodnost!

Nebezpečné laky
Zdroj: TN.cz
Nebezpečné laky

Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečnými laky na nehty Nail Art Striping Brush in Bottle značky ZHIYL a Nail Art Lacquer značky Art Club. Výrobky obsahují v kosmetice zakázanou látku dibutylftalát, uvedl rezort ve svém pondělním prohlášení.

"Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že při použití výrobku může docházet ke kontaktu s kůží, přičemž dibutylftalát, který nesmí být součástí složení kosmetických prostředků, může přestupovat do organismu, kde představuje riziko pro reprodukci či může nepříznivě ovlivňovat zdraví zejména u citlivých skupin obyvatel," vysvětlil hlavní hygienik Michael Vít.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Hygienici varují před nebezpečnými kousátky!

 

V případě laku na nehty Nail Art Striping Brush in Bottle značky ZHIYL obsahuje hnědozlatý odstín s perletí dibutylftalát v množství 41,7 g/kg. Výrobcem je TAISU NAILS. Ministerstvo v této souvislosti uvádí, že se jedná o skleněnou průhlednou lahvičku s černým plastovým uzávěrem. Složení na zadní straně má podle informací rezortu neobvykle velké množství chyb v chemickém názvosloví. Pod složením jsou nápisy TAISU NAILS a 63457 TAISU.

 

 

Lak na nehty Nail Art Lacquer značky Art Club oranžového odstínu obsahuje 88,9 g/kg dibutylftalátu. Výrobcem je FORSYTHE COSMETIC GROUP, LTD., Lawrence, NY 11559, USA.

 

 

Prodejcem nebezpečných laků je Duy Dinh Khuong, Bzenecká 4192/8, 628 00 Brno-Židenice.

tn.cz / Mediafax