PRODÁ ČSTV podíl ve Ski areálu Špindlerův Mlýn? Slováci o něj mají VELKÝ zájem!

Špindlerův Mlýn
Zdroj: Oficiální zdroj

Český svaz tělesné výchovy (ČSTV) jedná se slovenskou společností Tatry mountain resorts (TMR) o vstupu této soukromé firmy do Ski areálu Špindlerův Mlýn. Agenturu Mediafax o tom informovala v neděli Denisa Kalivodová, mediální zástupkyně společnosti TMR.

TMR má podle ní jako dlouholetý provozovatel lyžařských středisek na Slovensku vážný zájem provozovat i lyžařské areály v Krkonoších, především Skireál Špindlerův mlýn a současně horská střediska v Harrachově a v Peci pod Sněžkou.

Letos 3. června TMR předložila ČSTV oficiální nabídku na koupi lyžařského areálu ve Špindlerově Mlýně a vyzvala ČSTV k dalšímu jednání.

ČSTV pracuje od loňského roku na analýzách hospodaření svých horských společností s cílem najít optimální způsob jejich správy a dalšího rozvoje.

PSALI JSME TAKÉ:
ČSTV se probudilo! Podalo trestní oznámení na Hušáka i CupkuGenerální ředitel TMR Bohuš Hlavatý společně s předsedou dozorčí rady TMR Igorem Rattajem se minulý týden sešli s předsedou ČSTV Pavlem Kořanem, generálním sekretářem ČSTV Janem Boháčem a dalšími členy úzkého vedení ČSTV.

"Předmětem osobního jednání s ČSTV bylo především představení a vysvětlení vzájemných očekávání, ke kterým by mohla vést cesta společného kompromisu" uvedl Rattaj.

Podle Boháče je diskutovaný rozsah budoucí možné spolupráce je zatím velmi široký. "V úvahu přichází více variant vstupu společnosti TMR do Skiareálu Špindelrův Mlýn a případně i do horských středisek v Peci pod Sněžkou a v Harrachově, ve kterých má ČSTV akciový podíl," upřesnil Boháč.

Společnost TMR je podle Kalivodové připravena do krkonošských horských středisek investovat značné finanční prostředky vedoucí ke zlepšení kvality poskytovaných služeb.
Společnost Tatry mountain resorts je největším subjektem v oblasti cestovního ruchu na Slovensku, vlastnící a provozující lyžařská střediska a hotely v oblasti Nízkých a Vysokých Tater. Lyžařské areály provozuje už přes 20 let.

V Nízkých Tatrách jde o střediska Jasná Nízké Tatry, hotely Grand, Jasná, Tri studničky a Ski Záhradky. Ve Vysokých Tatrách provozuje areály Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Liptovská Teplička, hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské pleso.

TMR investovala do těchto horských středisek přes 70 milionů eur (zhruba 1,7 miliardy Kč) a dalšími 65 miliony eur (1,6 miliardy Kč) hodlá přispět ke zvýšení standardu a návštěvnosti slovenských velehor v nejbližších letech.

Poslední akvizice společnosti TMR je Aquapark Tatralandia, největší slovenský termální aquapark, který nabízí kromě vodní zábavy i zábavu ve stylu "divokého západu" ve Western City a rovněž ubytování v bungalovech a apartmánech v Holiday Village Tatralandia.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

tn.cz / Mediafax