Na vaší straně

Odborník vám radil, jak správně koupit ojeté auto

Tomáš Svoboda
Zdroj: Oficiální zdroj
Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda, ředitel nákupu Autocentra ESA a.s., dnes radil, jak nejlépe vybírat ojeté auto. Dozvěděli jste se mnoho zajímavých informací.

Objevil se zde například dotaz, jak poznat skutečný stav najetých kilometrů nebo manipulaci s nimi z řídící jednotky vozu. Podle Tomáše Svobody je to prakticky nezkontrolovatelné. Pokud si dá podvodník práci, smaže všechny informace o najetých kilometrech i zde. Možné je, že někde zůstanou stará čísla, například u čítače regenerace filtru pevných částic.


Každopádně je lepší se spolehnout na profesionální vyhledavače historie a najetých kilometrů, které spolupracují s největšími světovými databázemi.


S tím souvisí třeba i dotaz na konkrétní značku. Nejlepší je jet do značkového servisu, kde se napojí na svou databázi. Jenže ne každý servis musí mít všechna data aktualizovaná a stažená ze všech míst a servisů. Takže je tu opět instituce centrálního vyhledávání.


Tomáš Svoboda navíc i odpověděl na dotaz, jak by měla vypadat testovací jízda, co všechno by při ní měl řidič vyzkoušet. Také na to, jestli je možné odstoupit od smlouvy, jak poznat bourané auto apod.
 


Rozhovor

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

red