Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Rekordní prodeje obrazů v Praze: 6,5 milionu za plátno od Toyen

Rekordní aukce v Praze
Zdroj: Mediafax
Při dražbě obrazů se narodily rekordní ceny obrazů.

Rekordním prodejem nedělní aukce v pražské Galerii Nová síň je obraz Zdeňka Sýkory s názvem Linie č. 206. Dílo bylo vydraženo za 3,5 milionu, což je na metrový obraz od žijícího autora úctyhodná částka, řekl za organizátora aukce Ondřej Sýkora.

 "K prodejní ceně tohoto i ostatních obrazů je ovšem potřeba navíc připočítat ještě provizní poplatky, které činí 20 procent konečné ceny," dodal Sýkora.

 

PSALI JSME:

MILIONÁŘSKÁ dražba je tu! Koupíte si obrazy Muchy, nebo Toyen?

 

Další rekord si pak připsal obraz Oranžový kruh od Františka Kupky. Dílo se nakonec prodalo za 3 miliony 50 tisíc korun, jeho vyvolávací cena ale činila 18 tisíc.

 

 

Mezi aukčními položkami byl také obraz Vinobraní z roku 1927 od malířky Toyen. Tento olej na plátně o velikosti 48x59 centimetrů byl mimo jiné vystaven v Chorvatsku nebo Francii. Vyvolávací cena Vinobraní byla stanovena na 6,5 milionu korun. Dílo se za tuto cenu také prodalo.

 

Tři sta tisíc nad vyvolávací cenu si musel připravit kupec obrazu Emila Filly s názvem Já som bača velmi starý. Vyvolávací cena díla byla 3,4 milionu korun, prodalo se za 3,7 milionu korun. Obraz pochází z roku 1947 a jedná se o olej na plátně o velikosti 162,5x130 centimetrů.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax