SAZKA dluží, kam se podívá! PPF převzala pohledávky od MILIARDÁŘE VÍTKA

Sazka
Zdroj: Mediafax
Sazka (ilustrační foto)

Skupina PPF převzala od miliardáře Radovana Vítka pohledávky za Sazkou. V pondělí to potvrdil mluvčí PPF Milan Tománek. "PPF převzala od pana Vítka kompletní pohledávky za Sazkou," uvedl Tománek.

"Podle objektivních ekonomických parametrů je Sazka nyní v postavení společnosti v insolvenci, která není schopna dostát svým závazkům," napsalo PPF ve svém prohlášení s tím, že své kroky koordinuje s dalšími věřiteli, zejména se skupinou KKCG.
 

Sazka je od 17. ledna v insolvenčním řízení, kdy insolvenční návrh podal hlavní věřitel firmy, miliardář Radovan Vítek, a to prostřednictvím společnosti Moranda. Vítek uváděl pohledávky za Sazkou za zhruba 1,5 miliardy korun, vlastní také zhruba čtvrtinu jejích dluhopisů. Svým insolvenčním návrhem se připojila i KKCG SF. Oba navrhovatelé se o Sazku ucházejí, třetím zájemcem jsou Penta a E-Invest. Třetí insolvenční návrh v pondělí podal i místopředseda představenstva Sazky Roman Ječmínek.
 

PSALI JSME:

Řízení kvůli odebrání licence Sazce může trvat pět měsíců!
 

Soud svým verdiktem Sazce omezil nakládání s majetkem, kdy Sazka musí žádat o souhlas předběžného insolvenčního správce. Verdikt o ustanovení předběžného insolvenčního správce, kterým byl Josef Cupka, však na konci minulého týdne zrušil Vrchní soud v Praze.
 

Sazka minulý týden přiznala, že nemá dostatek finančních prostředků na to, aby mohla vyplatit výherci lednovou výhru ve výši 103 milionů korun. Navíc požádala o dočasné přerušení loterijní činnosti, a to do té doby, dokud soud nerozhodne o smlouvách s firmou Gladiolus. Na základě nich by získala úvěr až 2,5 miliardy korun.

tn.cz / Mediafax