Lhal v životopisu

Šéf Yahoo odstoupil. Chlubil se titulem, který neměl

Generální ředitel Yahoo Scott Thompson v neděli odstoupil. Důvodem je to, že nemá titul z informatiky, ačkoli to psal ve svém životopise.

Thompson byl do čela společnosti provozující stejnojmenný internetový portál jmenován počátkem ledna. Nahradí ho Ross Levinson, mediální ředitel Yahoo. Na to, že Thompson v životopise lže, přišel jeden z největších akcionářů společnosti, Daniel Loeb.
 

Loeb řídí hedgeový fond Third Point, jemuž patří 5,8 procenta akcií Yahoo. Zjistil, že titul z informatiky Thompson ve skutečnosti nemá, doopravdy se "pyšní" jen titulem bakaláře v oboru účetnictví.
 

Loeb proto požadoval po vedení společnosti, aby Thompson dostal výpověď. Podle něj ředitel si už v časech, kdy pracoval v PayPal a společnosti Barclays Global Investors, připisoval titul, který mu nepatří.
 

Portál All Things Digital s odvoláním na důvěrné zdroje píše, že ve snaze uklidnit Loeba správní radu Yahoo opustí okamžitě pět jejích členů. Jejich místa obsadí specialisté navržení přestaviteli Third Point.


ČTĚTE TAKÉ:

Porno hledá každý čtvrtý dotaz na Googlu a Yahoo
 

Předsedou správní rady má být jmenován bývalý generální ředitel společnosti Rovi Corporation Alfred Amoroso, který do rady přišel letos v únoru.
 

tn.cz / Mediafax