Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Sesterská firma SAZKY Bestsport přihlásila POHLEDÁVKY za 23 milionů!

sazka
Zdroj: Mediafax

Sesterská firma Sazky Bestsport přihlásila celkem tři desítky pohledávek v celkové výši 23,1 milionu korun. Z toho má 22,7 milionu korun tvořit jistina, dalších 460 tisíc korun úroky z prodlení.

Společnost Bestsport, provozovatel O2 arény, přihlásila v úterý do insolvenčního řízení se Sazkou pohledávky za více než 23 milionů korun. Agentura Mediafax to zjistila z internetové verze insolvenčního rejstříku.

Bestsport je v insolvenčním řízení, verdikt o úpadku Městský soud v Praze zatím nevydal. V současné době soud zkoumá, zda Bestsport netvoří se Sazkou koncern. Pokud dospěje k závěru, že obě firmy tvoří koncern, mohl by oba případy posuzovat stejný soudce i insolvenční správce.

PSALI JSME:
Bestsport provozující O2 arénu je v insolvenčním řízení

Mezi Sazkou, Bestsportem a občanským sdružením Zeleným ostrovem se údajně přesouvají miliardové sumy. Všechny tři subjekty mezi sebou navzájem evidují různé závazky i pohledávky.

Do insolvenčního řízení se Sazkou se dosud přihlásilo 399 věřitelů, několik jich ale své pohledávky zase stáhlo. Pohledávku do řízení už přihlásila například firma Eto, ke které se dříve hlásil realitní magnát Radovan Vítek, ta chce po Sazce zhruba 254 milionů korun. Sidereus Holdings chce po Sazce přes 413 milionů korun. Firma Telefónica O2 Czech Republic 205,5 milionu korun, KKCG SF podnikatele Karla Komárka 408,8 milionu korun. Česká spořitelna pak 215 milionů korun, Vodafone Czech Republic zase 195 milionů korun.

ČTĚTE TAKÉ:
Sídlo Sazky a okolí zasypaly stokoruny pro Hušáka

Sazka navíc dostala v pondělí 18. dubna žádost o okamžité proplacení dluhopisů, které vydala kvůli financování O2 arény, žádost poslal zajišťovací agent držitelů dluhopisů, londýnská The Bank od New York Mellon. Podle mluvčího Sazky Jana Tuny činí nesplacená jistina dluhopisů 199 milionů eur (4,82 miliardy korun), k tomu další čtyři miliony eur (98,84 milionu korun) na úrocích. Původní objem dluhopisů byl 215 milionů eur (5,2 miliardy korun), část však už Sazka splatila.

Sazka je od úterý 29. března v úpadku, věřitelé, kteří tak dosud neučinili, mají od té doby 30 dní na přihlášení svých pohledávek. První schůze věřitelů se sejde 26. května. Na ní by se mělo rozhodnout, zda firma půjde do konkursu, nebo zda věřitelé odsouhlasí její reorganizaci. Pravděpodobnější je druhá varianta, reorganizační plán chce soudu předložit předseda představenstva firmy Aleš Hušák nejpozději 10 dní před schůzí věřitelů. Insolvenčnímu řízení čelí firma od poloviny ledna.

Sazka už má soudem stanovený i prozatímní věřitelský výbor, jeho členy jsou firmy Moranda, Siderius Holdings Limited, k oběma se dříve hlásil miliardář Radovan Vítek. Dále KKCG SF podnikatele Karla Komárka a dva přihlášení věřitelé Gtech Global Services Corporation a Česká spořitelna. Insolvenčním správcem je Josef Cupka.

tn.cz / Mediafax