interaktivní mapa Kontroly ČOI

SEZNAM BENZINEK: Tyhle dostaly při letošních kontrolách pokutu za nekvalitní palivo

Pokutované benzínky
Zdroj: tn.cz / isifa

Čerpací stanice Pap Oil v Černošíně na Plzeňsku je rekordmanem. Ale v tom negativním slova smyslu. Tato benzinka totiž za nekvalitní palivo obdržela od České obchodní inspekce vůbec nejvyšší pokutu - 1,4 milionu korun. Podívejte se, v jakých dalších čerpacích stanicích objevili inspektoři nekvalitní palivo.

Česká obchodní inspekce pokračuje s kontrolou kvality motorových paliv. Od začátku roku až do konce září přišli celkem na 59 nevyhovujících vzorků z 1885 kontrolovaných. Jenom za září inspektoři objevili osm nevyhovujících vzorků. "U šesti vzorků se jednalo o nedbalostní odchylky, závažnost dalších dvou zjištění budí podezření na úmyslnou manipulaci s těmito palivy nebo výrobní vady," uvedl ředitel ČOI Vladimír Velčovský.
 

Za prohřešky udělila inspekce celkem 18 subjektům pokuty za 3,415 milionu korun. Vůbec nejvyšší obdržela čerpací stanice Pap Oil v Černošíně na Plzeňsku. Ta od inspektorů dostala pokutu 1,4 milionu korun. Nicméně vedení společnosti se s touto pokutou nehodlá smířit a napadl ji u soudu, protože sankce je nepřiměřeně vysoká. Nicméně uloženou pokutu už Pap Oil zaplatil.
 

Druhá na pomyslném žebříčku letošních pokut je čerpací stanice Konektum ve Vlkově u Litomyšle. Ta po kontrole 17. června vyfasovala flastr 250 tisíc korun. Jaké další stanice obdrželi pokutu na základě kontrol v letošním roce, se podívejte v následující interaktivní mapě.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Další vysoké pokuty ale dostaly i pumpy, na nichž inspekce provedla v předchozích letech, ale teprve nyní nabyly právní moci. Čerpací stanice Alimex v Nezvěsticích na Plzeňsku musela zaplatit 800 tisíc, Tomegas v Krásném Březně pak 650 tisíc korun. Zhruba půlmiliónové pokuty dostaly čerpací stanice Makro v Jeremiášově ulici v Praze nebo Speedster servis v Ostravě.

 

Některé čerpací stanice se po pokutě dostaly do existenčních problémů. "Benzin a nafta se od pokuty neprodává. Jen lpgéčko a bomby," uvedl zaměstnanec pokutovaného Tomegasu.
 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nicki Minaj ukázala hnusné odrosty a... Cože, to má to auto vážně růžové?

Nová vymoženost do auta: Pro bezpečnější řízení ve vietnamkách!

tn.cz / hmr