Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.3. 2011 22:42

Soud rozhodl o Sazce! Povede ji prozatímní věřitelský výbor

Sazka - 1
Zdroj: Mediafax
Sazka

Soud Sazce ustanovil prozatímní věřitelský výbor i staronového správce Městský soud v Praze v pátek loterijní firmě Sazka ustanovil prozatímní věřitelský výbor, staronovým předběžným insolvenčním správcem se stal Josef Cupka.

 Informaci potvrdila mluvčí soudu Martina Lhotáková.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


 

"Městský soud v Praze nařídil předběžné opatření, kterým se opětovně ustanovuje předběžný správce Josef Cupka a také nově vzniká pětičlenný prozatímní věřitelský výbor.

 

PODÍVEJTE SE TAKÉ NA PÁTEČNÍ SOUD S ALEŠEM HUŠÁKEM:Hlavním úkolem prozatímního věřitelského výboru bude posoudit úvěrové smlouvy se společností Gladiolus a toto stanovisko je povinen předložit soudu ve lhůtě pěti dnů," sdělila mluvčí.

PODÍVEJTE SE TAKÉ NA REPORTÁŽ O KRIZI V SAZCE:Městský soud podle ní ustanovil předběžného správce zejména proto, že již v mezidobí omezil dispoziční právo dlužníka. "Rovněž bylo také prokazatelně zjištěno, že dlužník soudu předložil úvěrové smlouvy, které se podstatným způsobem týkají majetku Sazky a v neposlední řadě pak místopředseda i předseda představenstva připustili úpadek společnosti," dodala Lhotáková.

Prozatímní věřitelský výbor byl jmenován k návrhu státní zástupkyně také k zajištění řádného průběhu insolvenčního řízení.

tn.cz / Mediafax
Reklama